Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar'da yeniden aday gösterildi

AK Parti'nin 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde İstanbul adayları belli oldu. AK Parti İstanbul'un en önemli ilçelerinden Üsküdar'da Üsküdar Belediye Başkan Hilmi Türkmen'i yeniden aday gösterdi.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar'da yeniden aday gösterildi
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

AK Parti'nin 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde İstanbul adayları belli oldu. AK Parti İstanbul'un en önemli ilçelerinden Üsküdar'da Üsküdar Belediye Başkan Hilmi Türkmen'i yeniden aday gösterdi. AK Parti'nin 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde yeniden aday gösterilen Üsküdar Belediye Başkan adayı Hilmi Türkmen kimdir?

HİLMİ TÜRKMEN KİMDİR?

Hilmi Türkmen, 1973 yılında Trabzon'un Şalpazarı ilçesinde doğdu. Babası Hacı Mustafa Türkmen'dir. İlköğrenimini ve hafızlığını Trabzon'da, liseyi Vakfıkebir İmam Hatip Lisesi'nde ve yüksek öğrenimini ise İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde tamamladı.

1996'DA SERBEST AVUKATLIK YAPMAYA BAŞLADI

Hukuk fakültesinden mezun olduktan sonra 1996 yılında serbest avukat olarak Üsküdar'da mesleğe başladı. Hilmi Türkmen, Klasik Türk Sanatları Vakfı kuruculuğu ve mütevelli heyeti üyeliği, Hukukcular Derneği yönetim kurulu üyeliği gibi üyelikleri oldu.

SİYASETE 1992 YILINDA REFAH PARTİSİ İLE BAŞLADI

Siyasete aktif olarak 1992 yılında Refah Partisi Üsküdar Gençlik Kollarında başladı. Fazilet Partisinde Üsküdar İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. AK Parti'nin kuruluş süreci ile birlikte Üsküdar İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, 2002 Genel ve 2004 yerel seçimlerinde AK Parti Üsküdar İlçe SKM (Seçim Koordinasyon Merkezi) Başkanlığı yaptı. 2003-2004 yıllarında ise AK Parti Üsküdar İlçe Teşkilat Başkanlığı görevini üstlendi.

2014'TE ÜSKÜDAR BELEDİYE BAŞKANI OLDU

2004 yılında yerel seçimlerinden sonra Üsküdar Belediye Başkan Yardımcılığı ve İBB Meclis Üyeliği yaptı. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Üsküdar Belediye Başkanı olarak seçildi. Hilmi Türkmen, 4 çocuk babasıdır. Hilmi Türkmen, 31 Mart 2019'da yapılacak olan yerel seçimlerde AK Parti'nin İstanbul Üsküdar Belediye Başkan Adayı oldu.

BAŞKAN TÜRKMEN AK PARTİ'DEN ÜSKÜDAR'DA 2'İNCİ DEFA ADAY GÖSTERİLEN İLK İSİM OLDU

AK Parti 2004 yılından itibaren Üsküdar'da ilçe belediyesinin yönetimini sürdürmekte olup, geçen zaman diliminde Üsküdar'da ikinci kez belediye başkanı adayı gösterilen ilk isim Hilmi Türkmen oldu.


Puan Ver 0Puan Ver 0Puan Ver 0Puan Ver 0Puan Ver 0

Seçim 2019

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir