9. Uluslararası Üsküdar Sempozyumu başladı

15 Temmuz şehit ve gazilerine ithaf edilen ve bu yıl 9.'cusu düzenlenen Uluslararası Üsküdar Sempozyumu, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı'nın katılımıyla Bağlarbaşı Kongre Merkezi'nde gerçekleşti.

9. Uluslararası Üsküdar Sempozyumu başladı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

15 Temmuz şehit ve gazilerine ithaf edilen Üsküdar Belediyesi'nin ev sahipliğinde bu yıl dokuzuncusu gerçekleşen Uluslararası Üsküdar Sempozyumu, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı'nın katılımıyla Bağlarbaşı Kongre Merkezi'nde gerçekleşti.

Bakan Nabi Avcı, başta Üsküdar Belediye Başkanı olmak üzere, katkıda bulunanlara teşekkür ederek, sempozyumun hayırlara vesile olması dileğinde bulundu.

Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde başlayan sempozyumun açılış töreninde konuşan Avcı, Türkiye'de 15, İstanbul'da 22 yıldır yerel yönetimlerde sessiz bir inkılap yaşandığını dile getirerek, ''Yerel yönetimler olağanüstü etkinliklere imza atıyor. Üsküdar da bu konuda başı çekiyor. Kendisine çok yakışan bir performans sergiliyor. Daha bir ay önce sahaflar festivalinin açılışını yaptık.'' dedi.

Nabi Avcı ayrıca, sempozyumun dokuzuncusunun gerçekleşiyor olmasından duyduğu memnuniyeti de dile getirdi.

Bakan Nabi Avcı, başta Üsküdar Belediye Başkanı olmak üzere, katkıda bulunanlara teşekkür ederek, sempozyumun hayırlara vesile olması dileğinde bulundu.

153 bilim insanı katıldığı sempozyumda  konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, ''Bu yıl 153 bilim insanının katılımıyla gerçekleştireceğimiz 9. Uluslararası Üsküdar Sempozyumu ile şehrimize, kültürümüze, sanatımıza, edebiyatımıza, medeniyetimize, eğitim, siyasi, sosyal ve iktisadi tarihimize bilimsel katkılarımız devam ediyor,'' dedi.

Türkmen, sempozyumu 15 Temmuz şehitleri ile gazilere ithaf ettiklerinin altını çizerek, Üsküdar Dergisi'nin son sayısının 15 Temmuz'a özel bir içerikle hazırlandığını kaydetti.

''GELECEGE, GEÇMİŞTEN UZANAN KÖPRÜLER İNŞA ETMEK İSTİYORUZ''

Başkan Hilmi Türkmen Üsküdar'ın tarihi, sanatı ve mimarisiyle zamana meydan okuduğunu belirterek, ''Ne kadar kıymetli bir diyarın emanetçisiyiz ve nasıl bir mazinin devamcısıyız, bunu her daim sorguluyoruz. Çünkü biz Üsküdar'ımızın asırlardır barındırdığı değerlerin farkındayız. Mazisini emanet gibi koruyor, içinde yaşadığımız anı, güzele ve güzelliğe dair gayretlerimizle tezyin etme çabamızı ibadetten sayıyor ve gelecek zamanlara, geçmişten uzanan köprüler inşa etmek istiyoruz.'' ifadelerini kullandı.

Türkmen, sempozyumu 15 Temmuz şehitleri ile gazilere ithaf ettiklerinin altını çizerek, Üsküdar Dergisi'nin son sayısının 15 Temmuz'a özel bir içerikle hazırlandığını kaydetti.

Üsküdar sempozyumları sonucunda 8 yılda on bin sayfayı aşan 16 ciltlik büyük bir külliyatın ortaya çıktığını vurgulayan Türkmen, şöyle devam etti:

''Yerel yönetim ölçeğinde benzerini pek göremediğimiz bir gelenek oluştu. Üsküdar sempozyumları, sempozyumlar arasında bir eşik, bir ölçek, bir örneklik oluşturdu. Bize çok önemli veriler sundu ve rehberlik yaptı. Aslında sadece Üsküdar'a değil tarih, edebiyat, kültür, iktisadi, siyasi ve sosyal hayatımıza dair önemli kaynaklar oluşturdu. Bu sempozyumun muhtevası hocalarımız tarafından büyük bir emekle hazırlandı.'' dedi.

9. Uluslararası Üsküdar Sempozyumu başladı

Konuşmaların ardından bestekar ve söz yazarı Özhan Eren izleyicilere müzik dinletisi sundu. 9. Uluslararası Üsküdar Sempozyumu 11-12-13 Kasım tarihleri arasında yapılacak.

Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Kültür/Sanat

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir