3. Üsküdar Sahaf Festivali'nin kapanışı gerçekleşti

Üsküdar Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Üsküdar Sahaf Festivali sona erdi.

3. Üsküdar Sahaf Festivali'nin kapanışı gerçekleşti
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Üsküdar Sahaf Festivali sona erdi. Üsküdar sahilinde on beş gün boyunca kitapseverlerin bir araya geldiği festivalin kapanışı Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'in katılımıyla yapıldı.

Festivalin kapanışında konuşma yapan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, ''Üsküdar bir kültür şehri, bir sanat şehri, bir tarih şehri, bir okuma şehri. Okumak, araştırmak, sanatla ilgilenmek sanatı sevmek ancak Üsküdar'da olur. Üsküdar'a bu özellikler, bu haklı payeler çok yakışıyor. Bu kadar güzel bir geçmişi, bu kadar güzel bir tarihi derinliği olan bir şehirde üçüncüsünü düzenlediğimiz Sahaflar Festivali de çok güzel oldu. Bir belediye başkanı olarak benim arzum odur ki, başlattığımız bu sahaflar geleneği inşallah artık Üsküdar'ın olmazsa olmazı haline dönüşsün.'' diye konuştu.

Üsküdar Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Üsküdar Sahaf Festivali sona erdi.

BU FESTİVAL ÜSKÜDAR'A ÇOK YAKIŞTI

Üçüncü kez düzenlenen Üsküdar Sahaflar Festivali'nin şehre ayrı bir hava kattığını söyleyen Başkan Türkmen, ''Hem gelen misafirlerimizden ve gençlerimizden edindiğimiz intiba, hem de sahaf dostlarımızdan, esnaf kardeşlerimizden elde ettiğimiz bilgiler ve geri dönüşler doğrusu bizi fevkalade mutlu etti.'' dedi.

ÜSKÜDAR'DA ANTİKACILAR FESTİVALİ BAŞLIYOR

Üsküdar Sahaflar Festivali'nin kapanışında bir de müjde veren Türkmen, ''Bu alanı biz yarından sonra hemen boşaltmıyoruz. Çünkü perşembe günü, ayın 27'sinde bu defa bu güzel etkinlik alanımızda Üsküdar'da ilk defa Antikacılar Festivali'ni başlatacağız. Antika eserler burada sergilenecek, satılacak. İlgililerine burada görücüye çıkacak. Üsküdar'ın tarihinde ilk kez bir antikacılar festivalini inşallah ayın 27'sinde, perşembe günü yine bu etkinlik alanında başlatmış oluyoruz.'' ifadelerini kullandı.

Üsküdar Sahaflar Festivali'ni yaklaşık 200 bin İstanbullu ziyaret etti.

Kapanışın ardından Belediye Başkanı Hilmi Türkmen sahaf esnafına katılım belgesi taktim etti. Sahaf esnafı ise Başkan Türkmen'e kitap hediye etti.

Üsküdar Sahaflar Festivali'ni yaklaşık 200 bin İstanbullu ziyaret etti.

Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Kültür/Sanat

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini
Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir