8. Uluslararası Üsküdar Sempozyumu başladı

Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen 8. Uluslararası Üsküdar Sempozyumu, Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen kokteyl ve sergi açılışı ile birlikte başladı. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, kokteyl salonundaki konukların ellerini tek tek sıkarak 'Hoş Geldiniz' dedi. Kimisiyle fotoğraf çektirip sohbet etti.

8. Uluslararası Üsküdar Sempozyumu başladı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar'ın tarih, kültür, sosyal ve yerel yönetimler açısından kapsamlı değerlendirmelerin ve akademik çalışmaların yapılacağı sempozyuma Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Mustafa Şentop ve Osman Poyraz, AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Halit Hızır, önceki dönem Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ile birlikte çok sayıda akademisyen, basın mensubu ve davetli katıldı.

Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen 8. Uluslararası Üsküdar Sempozyumu, Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen kokteyl ve sergi açılışı ile birlikte başladı.

Kokteyl sonrası konferansın düzenleneceği salona geçildi. Üsküdar'da tarihi, kültürel ve güzelliklerini içeren 3 dakikalık tanıtım filmi ile davetliler keyifli bir şehir turu yaşadı. Tanıtım filmi sonrası Başkan Hilmi Türkmen kürsüye açılış konuşmasını yaptı.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, 8. Uluslararası Üsküdar Sempozyumu'nun açılış konuşmasını yaptı.

Türkmen, Türkiye'nin yepyeni ufuklara yelken açtığı tarihi bir dönem yaşadığına vurgu yapıp ''Dünyanın her yerinde Türkiye, bütün dengelerde, önemli bir ağırlık noktası. Türkiye artık, yeni bir dünya düzeni önerecek kadar kendinden emin. Dünyanın 3 kıtasında at koşturmuş bir ecdadın varisi olarak, Dünyanın her tarafıyla yeniden ilişkiliyiz, Yeniden sözümüzü söyleyecek cesaretimiz var. Bize bu gücü veren en önemli etken, Tarihimiz ve medeniyetimizle ahdimizi tazelemektir'' dedi.

Türkiye'de herkesin, 1923'ün milli şahlanışın varisi olduğunu belirtip, ''Bu nedenledir ki, 2023 Vizyonu sadece Hükümetin değil, Bütün bir milletin vizyonudur. Türkiye'de herkes, Büyük Medeniyet yolunda geliştirdiğimiz, İnsan, demokrasi ve şehir vizyonunun, Yerel Yönetim vizyonunun varisidir'' diye konuştu.

Üsküdar'ın tarihi mirasına sahip çıkma, yaşatma ve geleceğe taşıma yolunda hummalı bir çalışma içinde olduklarını belirten Türkmen ''Üsküdar'da kurulmuş, kökleşmiş, çok dinli, çok milletli, çoğulcu yaşam tecrübesini, bizden sonraki nesillere, daha parlak, daha güçlü, daha iyi bir şekilde teslim etmek, Türkiye'nin 2023 ve 2071 vizyonuna, bu yaşam tecrübesini geliştirerek, yerel bir katkı sunmak en önemli ve öncelikli hedefimizdir'' dedi.

Üsküdar tarihin bütün devirlerinde olduğu gibi, bugün de göz kamaştırıcı bir şehir olduğunu dile getiren Türkmen, ''Saymakla bitiremeyeceğimiz kadar özelliklere, güzelliklere, zenginliğe, dinamizme ve dinginliğe sahip olan Üsküdar çağa ayak uydurarak tarih ve kültürel mirasımızla bezenmiş dokusunu, olgunluğunu korumayı başarmış bir şehirdir'' diye konuştu.

Bundan önceki yedi sempozyuma katkıları olan Eski Belediye başkanları Yılmaz Bayat, Mustafa Kara'ya şükranlarını sunan ve Rahmetli Mehmet Çakır'ı da anan Başkan Türkmen, sempozyumun hazırlanmasında büyük emekleri geçen herkese teşekkürlerini gönderdi.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, kokteyl salonundaki konukların ellerini tek tek sıkarak 'Hoş Geldiniz' dedi. Kimisiyle fotoğraf çektirip sohbet etti.

Başkan Türkmen'in konuşmasından sonra kürsüye gelen Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler de böylesine önemli bir sempozyumu gerçekleştiren herkese tebrik ve teşekkürlerini gönderip ''Umuyorum ki çok başarılı bir sempozyuma hep beraber tanıklık yapacağız'' dedi.

Sonrasında kürsüye gelen AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Poyraz, İstanbul'da yaşamanın, Üsküdar'da yaşamanın çok büyük bir ayrıcalık olduğunu belirtip, ''Buralarda yaşamak Allah'ın bize büyük bir lütfudur'' dedi. Poyraz, ''İstanbul'da okudum, İstanbul'da milletvekili oldum. Çok mükemmel bir sempozyum olacağına inanıyorum. Üsküdar Belediye Başkanımız Hilmi Türkmen ile ekibine bu başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ve teşekkür ediyorum'' dedi.

Osman Boyraz'dan sonra ise AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop da bir konuşma yaparak, ''Şehir denilince aklımıza Üsküdar geliyor. İnanıyorum ki Üsküdarımızda 8.'sini gerçekleştirdiğimiz Uluslararası Üsküdar Sempozyumu'nun şehir kültürüne ve şehirciliğe katkıları tartışılacaktır'' dedi.

Açılış konuşmalarından sonra sempozyum Prof. Dr. Mehmet Akif Aydın'ın başkanlık ettiği ve Prof Dr. İskender Pala, Prof. Dr. Nurhan Atasoy, Prof. Dr. Ümit Meriç, Uğur Derman'ın katıldıkları sunumlara geçildi.

Açılış konuşmalarından sonra sempozyum Prof. Dr. Mehmet Akif Aydın'ın başkanlık ettiği ve Prof Dr. İskender Pala, Prof. Dr. Nurhan Atasoy, Prof. Dr. Ümit Meriç, Uğur Derman'ın katıldıkları sunumlara geçildi.

8. Uluslararası Üsküdar Sempozyumu 22-23 Kasım 2014 tarihinde Çamlıca Sabahattin Zaim Eğitim Merkezi'de pek çok akademisyen ve bilim kurulu üyelerinin katılımlarıyla devam edecek.


Üsküdar 34


Puan Ver 3Puan Ver 3Puan Ver 3Puan Ver 3Puan Ver 3

Kültür/Sanat

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir