Türkmen, muhtarlarla 5 saatlik istişare toplantısı yaptı

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, mahalle muhtarlarıyla istişare toplantısı gerçekleştirdi. 5 saat süren toplantıda, geçen 6 aylık süreç değerlendirildi ve muhtarların şikâyet, talep, önerileri alındı.

Türkmen, muhtarlarla 5 saatlik istişare toplantısı yaptı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, başkan yardımcıları ve birim müdürleriyle birlikte Çamlıca Eğitim Merkezi'nde 33 mahalle muhtarıyla 5 saat süren istişare toplantısı yaptı.

Başkan Türkmen, ''Üsküdar Meydanı'', ''Validebağ Korusu'' ve ''Kentsel Dönüşüm'' başta olmak üzere projeler hakkında muhtarlara bilgi vererek gelinen son durumu anlattı.

Türkmen'den, Muhtarlarla 5 saatlik istişare toplantısı

MEYDANDA İSKİ KANAL ÇALIŞMASI BAŞLATIYOR

Başkan Türkmen özellikle üç projeyle ilgili şu bilgileri verdi, ''Meydan projemizi, yeni belediye binamız biter bitmez hayata geçireceğiz. Eski belediye binamızı ve katlı otoparkı yıkacağız. Üsküdar Meydanı 3 misli daha büyüyecek ve altı 5 bin araçlık otopark olacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyemiz bu hafta sonu meydanda yağmur kanal çalışması başlatacak. Çok kapsamlı bir çalışma olacak. 4-5 ay süreyle trafikte ciddi sıkıntı yaşayacağız. Su baskınlarının son bulması için bu sıkıntıya katlanmak zorundayız. Bu konuda vatandaşlarımızı bilgilendirmenizi istiyorum. Bir diğeri ise Validebağ Projemiz. En büyük sorun aşıldı ve tahsisi İstanbul Büyükşehir Belediyemize devredildi. 354 dönümlük alana muazzam bir 'Kent Ormanı' yapacağız. Çalışmalarımız iyi gidiyor. Projenin aslını bilmeden, bazı saldırılar var. Burası, Yıldız veya Göztepe Parkı gibi olacak. Bunu halkımıza çok iyi anlatmanızı istiyorum. Bir metreküp bile beton kullanılmayacak. Üçüncü projemiz ise Kentsel Dönüşüm. Boğaz ön görünüm hariç diğer bütün mahallelerimizin hepsinde kentsel dönüşüm uygulanabiliyor, engel yok. Tek engel, vatandaşlarımız kentsel dönüşüme evet demesi lazım'' dedi.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, mahalle muhtarlarıyla istişare toplantısı gerçekleştirdi.

MUHTARLARA BİN TL MAAŞ MÜJDESİ

ÜSİM ve Destek Kart gibi projelerle ilgili de bilgi veren Başkan Türkmen, muhtarlara ''750 TL olan maaşlarınız yılbaşı itibariyle 1.000 TL olacak'' müjdesiyle tamamladı.

UYUŞTURUCUYLA MÜCADELEYE DESTEK

Başkan Hilmi Türkmen, Üsküdar Belediyesi ve emniyet birimleriyle ilçede başlattıkları uyuşturucuyla mücadele çalışmasıyla ilgili de bilgi vererek muhtarların destek olmalarını istedi. ''Sağlıklı Yıllar için Zehrin Önüne Geçin'' sloganıyla başlatılan mücadele kapsamında 0549 775 44 44 numaralı Alo İhbar Hattı'nın vatandaşlara duyurulması ve uyuşturucu ve alkol kullanımıyla ilgili gördüklerinde ihbar etmelerini istedi.

TOPLANTI 5 SAAT SÜRDÜ

Başkan Hilmi Türkmen'in ekibiyle birlikte muhtarlarla gerçekleştirdiği toplantı 5 saat sürdü. Türkmen bu süreçte, muhtarların tek tek şikâyetlerini, taleplerini, önerilerini dinlendi. Muhtarların öneri ve şikayetlerini çözümlemek üzere ilgili başkan yardımcıları ve müdürler tarafından not alındı.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Üsküdar

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir