Dünya'nın en uzun Boşnak Böreği Üsküdar'da yapıldı

Üsküdar Belediyesi'nin düzenlediği 26. Uluslararası Kâtibim Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Dünya'nın en uzun Boşnak böreği pişirildi. 8'i Boşnak 12 kişi tarafından yapılan yaklaşık bin 500 metre uzunluğundaki börek Üsküdarlılara ikram edildi.

Dünya'nın en uzun Boşnak Böreği Üsküdar'da yapıldı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

26. Uluslararası Katibim Kültür ve Sanat Festivali'nin ikinci gününe, dünya'nın en uzun Boşnak böreği damgasını vurdu. 750 kilogram ağırlığındaki böreği hazırlayabilmek için 100 kilo un, 80 kilo kıyma, 30 kilo soğan ve 30 litre ayçiçeği yağı kullanıldı.

Üsküdar Belediyesi'nin düzenlediği 26. Uluslararası Kâtibim Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Dünya'nın en uzun Boşnak böreği pişirildi.

Boşnak Böreği, Üsküdar Belediyesi'nin kardeş belediye olarak seçtiği Bosna Hersek'in Zenice Belediyesi işbirliğiyle yapıldı. 8'i Zenice'den olmak üzere 12 börek ustası böreğin hamurunu birgün öncesinden hazırladı. Hamurun ekşimesinden sonra Börekler açma işlemine dün gece başlandı. Gündüz saatlerinde pişirilen 70 tepsi börek Üsküdar Sahil'deki Ramazan Çadırı'nda sıralanarak sergilendi.

Dünya'nın en uzun Boşnak Böreği Üsküdar'da yapıldı

Boşnak Halk Oyunları ekibi Balkan Folklor gösterisi yaptı. Dünya'nın en uzun böreğini tatmak isteyen vatandaşlar saatler öncesinden metrelerce kuyruk oluşturdu.

Hazırlanan böreği, Bosna Hersek Zenice Milletvekili Jasmin İmamoviç ile birlikte kesen Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, böyle bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan onur duyduklarını kaydetti.

ÜSKÜDAR BİR BEREKET VE KÜLTÜR İLÇESİ
Hazırlanan böreği, Bosna Hersek Zenice Milletvekili Jasmin İmamoviç ile birlikte kesen Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, böyle bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan onur duyduklarını kaydetti. Başkan Türkmen, ''Dünya'nın en uzun böreğini Boşnak kardeşlerimizle yaptık. Üsküdar'da muazzam bir hummalı çalışma var. Yiyenlere şifa olsun. Üsküdar bir bereket ve kültür ilçesi. Bugün bu bereketin en güzelini, en canlısını Dünya'nın en uzun böreğini yemek suretiyle birlikte yaşamış olacağız. Herkese afiyet olsun.'' şeklinde konuştu.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Kültür/Sanat

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir