Üsküdar'da Kâtibim Festivali heyecanı başladı

Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen ve 3 gün sürecek olan 26. Uluslararası Kâtibim Kültür ve Sanat Festivali başladı.

Üsküdar'da Kâtibim Festivali heyecanı başladı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Festival, sahildeki Ramazan Çadırı'nda kurulan Üsküdar Dergi Günleri Fuarı açılışıyla başladı. Türkiye Dergi Editörleri ve Yayın Yönetmenleri Birliği'ne (TÜRDEB) üye 40 dergi grubu stantlarını açarak tanıtımlarını yaptı. Birnokta Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Şair Mürsel Sönmez, okurlarıyla ''Ne yapmalı?'' başlıklı söyleşi gerçekleştirdi.

Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen ve 3 gün sürecek olan 26. Uluslararası Kâtibim Kültür ve Sanat Festivali başladı.

3 MAHALLEDE ORTA OYUNU VE FOKLOR GÖSTERİSİ SERGİLENDİ

Festival kapsamında, Ünalan Mahallesi'ndeki Necmiye Güniz Ortaokulu, Kirazlıtepe Mahallesi'ndeki Orhan Seyfi Orhon İlkokulu, ve Mimar Sinan Mahallesi'ndeki Hilmi Çelikoğlu Ortaokulu bahçesinde ''Katibim Orta Oyunu'' ve folklor gösterileri gerçekleşti. Usta Oyuncular Grubu, sergiledikleri ''Kâtibim Orta Oyunu'' ile izleyenleri eğlendirirken, ÜFTUD (Üsküdar Belediyesi Folklor ve Turizm Derneği) ekibi ise folklor gösteriyle coşturdu.

Üsküdar Belediyesi yöneticileri ve bir gurup Üsküdarlı, Kâtibim Aziz Bey'in Selami Ali Mahallesi'ndeki evi ve kabrini ziyaret etti.

KÂTİBİM AZİZ BEY KABRİ BAŞINDA ANILDI

Festivale adını veren Kâtibim Aziz Bey'de unutulmadı. Üsküdar Belediyesi yöneticileri ve bir gurup Üsküdarlı, Kâtibim Aziz Bey'in Selami Ali Mahallesi'ndeki evi ve kabrini ziyaret etti. Kâtibim Aziz Bey'in kabrinde Kur-an'ı Kerim tilaveti okundu ve dualar edildi.

Üsküdar Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, sünnet olan çocuklara üstü açık otobüsle şehir turu yaptırdı.

SÜNNET ÇOCUKLARINA SAAT SÜRPRİZİ

Üsküdar Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, sünnet olan çocuklara üstü açık otobüsle şehir turu yaptırdı. Belediye önünde son bulan tur sonrası çocuklara kol saati hediye edildi.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Kültür/Sanat

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini
Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir