Az görenler için ''Görerek Öğreniyorum'' projesi hayata geçti

''Görerek Öğreniyorum'' projesi Üsküdar Türkan Sabancı Görme Engelliler Okulu'nda uygulanacak.

Az görenler için ''Görerek Öğreniyorum'' projesi hayata geçti
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar Kaymakamlığı ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ''İstanbul Kalkınma Ajansı 2014 Yılı Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programı'' kapsamında sunulan ''Görerek Öğreniyorum'' projesi desteğe hak kazandı.

1 Temmuz 2014 tarihinde başlayıp 1 yıl devam edecek olan projenin hedefi, tüm görme engelliler okullarında eğitim alan dezavantajlı az gören çocuk ve gençlerin akademik ve sosyal başarılarını arttırıp, toplumsal uyum problemlerinin en aza indirgenmesi ve toplumda mutlu, üretken ve yaratıcı bireyler olmalarına katkı sağlamak.

Proje, görme engellilere yönelik eğitim veren İstanbul genelindeki 2, Türkiye genelindeki 16 okuldan biri olan Üsküdar Türkan Sabancı Görme Engelliler Okulu'nda uygulanacak. Okulda proje amacına yönelik olarak az gören ilk ve ortaokul öğrencileri için 2 adet eğitim atölyesi oluşturulacak. Taşımalı sistem ile İstanbul'un her noktasından okula ulaşımın sağlanıyor olması ildeki tüm az gören öğrencilerin okulda oluşturulacak olan az gören eğitim atölyelerinden faydalanmalarına kakı sağlayacak.

Proje kapsamında;

- Türkan Sabancı Görme Engelliler Okulu'nda destek eğitim atölyesi oluşturularak eğitim verecek olan öğretmenler eğitilerek fiziki ve eğitim altyapısı oluşturulması,

- Eğitim alacak olan az gören çocuk ve gençlerin işlevsel görme kabiliyetlerinin artırılarak hem akademik başarı hem de özgüvenlerinin artırılmasıyla sosyal hayata katılımları sağlanması,

- Ayrıca bu öğrencilerimizin velilerinin çocukları hakkındaki okulda okuyamaz, başarılı olamaz, meslek sahibi olamaz gibi önyargılarının kaldırılmasını sağlanması hedeflenmektedir.

Yaklaşık 620 bin lira bütçeli proje 1 yıl boyunca Üsküdar Kaymakamlığı AB Etüt Proje ofisi tarafından yürütülecek olup proje hakkında detaylı bilgi almak isteyenler proje ofisini ziyaret edebilirler.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Üsküdar

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.02 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir