Tekke Musikisi Üsküdar'ı mest etti

Üsküdar Belediyesi'nin Balaban Tekkesi ve Kültür Merkezi'nde düzenlediği tekke musikisi Üsküdarlıları mest etti.

Tekke Musikisi Üsküdar'ı mest etti
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Mübarek Ramazan ayında geçmişten günümüze kültür köprüsü oluşturan Üsküdar Belediyesi Balaban Tekkesi ve Kültür Merkezinde düzenlediği Tekke musikisi etkinliklerinde Kadiri Tekke musikisinden örnekler sunuldu. Hanende İbrahim Suat Erbay, Neyzen Yasin Özçimi ve Tamburi Hakkı Özçimi tarafından icra edilen eserler musikişinast dinleyicileri adeta mest etti.

Ramazan ayı boyunca Rıfai tekke musikisi, Cerrahi tekke musikisi ve Mevlevi tekke musikisinden de örnekler verilecek konserlerde geniş bir coğrafyaya yayılmış olan Osmanlı kültürünün derin etkileri ön plana çıkıyor.

Osmanlı saray musikisinin etkisinde gelişen birçok makam ve usul'ü bestelerine aktarmış üstatların eserlerinin seslendirildiği konser programı Ramazan ayı boyunca her Salı, halka açık bir şekilde sürdürülecek.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Kültür/Sanat

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir