Üsküdar'da ''İlk Oruç, İlk İftar'' Heyecanı

Üsküdar Belediyesi ile Genç Tebessüm Derneği'nin başlatmış olduğu ''İlk Orucum İlk İftarım'' projesi kapsamında, bu sene ilk kez oruç tutan 700 çocuk, ilk iftarlarını Üsküdar'da yaptı.

Üsküdar'da ''İlk Oruç, İlk İftar'' Heyecanı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar Şemsipaşa'daki kır bahçesinde gerçekleştirilen çok özel iftar programına, ilk kez oruç tutan 700 çocuk ve aileleri katıldı. AK Parti İstanbul Milletvekili ve eski Bakan Egemen Bağış, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, 6. dönem Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Üsküdar Müftüsü Mehmet Vefa Özdemir, M.Ü İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Köse, Genç Tebessüm Derneği Başkanı Furkan Albayrak ve dernek yöneticileri de çocukların bu mutlu gününe eşlik etti.

700 çocuk ilk iftarını Üsküdar'da açtı

HEDİYELER DAĞITILDI

İlk kez oruç tutan çocuklar, Üsküdar Belediyesi Nikah Dairesi'nin hemen yanındaki kır bahçesinde kurulan ve özenle hazırlanmış masalarda ilk kez iftarlarını açma heyecanı yaşadı. Akşam ezanının okunmasının ardından dualar eşliğinde iftarlarını açan çocuklara etkinlik sonrası, dondurma, çikolata, pamuk şekeri gibi çeşitli hediyeler de verildi.

Etkinlik sonrası, Dernek Başkanı Furkan Albayrak, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, 6. dönem Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler ve AK Parti İstanbul Milletvekili Egemen Bağış birer konuşma yaparak, ilk kez oruç tutan çocukları ve ailelerini tebrik etti. Konuşmalarda, ''İlk Orucum İlk İftarım'' projesinin bundan sonra da devam edeceği belirtildi.

Üsküdar Şemsipaşa'daki kır bahçesinde gerçekleştirilen çok özel iftar programına, ilk kez oruç tutan 700 çocuk ve aileleri katıldı.

İFTAR SONRASI EĞLENDİLER

Çocuklar iftardan sonra ise yine Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen ''Sezgin Maden ile Çocukça Ramazan'' adlı programa katıldı. Çocuk oyunları, sihirbaz gösterileri ve kukla oyunlarının sergilendiği etkinlikte çocuklar eğlenceli saatler geçirdi.

Çocuk oyunları, sihirbaz gösterileri ve kukla oyunlarının sergilendiği etkinlikte çocuklar eğlenceli saatler geçirdi.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Üsküdar

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini
Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.02 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir