Üsküdar Belediyesi Verimlilik Proje Yarışması'nda 'Özel Ödül' aldı

Üsküdar Belediyesi, 2014'ün proje bakımından en verimli 4 kamu kuruluşundan biri olarak seçildi.

Üsküdar Belediyesi Verimlilik Proje Yarışması'nda 'Özel Ödül' aldı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın düzenlemiş olduğu Verimlilik Proje Yarışması'nda Üsküdar Belediyesi, ''kamu'' kategorisinde Veri Analizi ve Kontrol Sistemi (VAK) projesi ile ''Özel Ödül'' aldı!

Ödül töreninde bir konuşma yapan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, hafta boyunca Türkiye'nin farklı şehirlerinde yapılacak etkinliklerle, verimlilik konusunun önemini vurgulamaya ve toplumun değişik kesimlerinin bu konuya ilgisini artırmaya çalışacaklarını söyledi.

Üsküdar Belediyesi, 2014'ün proje bakımından en verimli 4 kamu kuruluşundan biri olarak seçildi.

Verimliliğin sadece sanayiyi ve ekonomiyi değil, hayatın her alanını, 77 milyon vatandaşın her birini ilgilendiren çok önemli bir konu olduğunu ifade eden Işık, ''Bu nedenle, etkinliklerimizi çok geniş bir hedef kitlesine hitap edecek şekilde gerçekleştireceğiz'' diye konuştu.

''ESKİ KÖYE YENİ ADETLER GETİRMELİYİZ''

Etkinlik ve verimliliğin, insan kaynağının, entelektüel kapasitenin, Ar-Ge harcamalarının, nicelik ve niteliğin senkronize şekilde artırılması gerektiğine dikkati çeken Bakan Işık, ''İş yapma tarzımızı ve rekabet aldığımızın kültürel temellerini de sürekli gözden geçirmeli, eski köye yeni adetler getirmeliyiz. Rekabet gücünü, mevcut pazar payıyla tanımlamak yerine, sürdürülebilir büyümeyi sağlayacak üretim faktörlerinin tümünü kapsayan verimlilik düzeyi olarak görmeliyiz'' dedi.

Konuşmaların ardından toplam 22 işletme ve 4 kamu kuruluşuna, 2014 Verimlilik Proje Ödülleri verildi.

Üsküdar Belediyesi Verimlilik Proje Yarışması'nda 'Özel Ödül' aldı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından, ülkemizin rekabet gücünü artırmak, her ölçekteki işletmelerimizin verimlilik artışlarını desteklemek ve bu alanda gerçekleştirilen projeleri teşvik etmek amacıyla, kurumlar tarafından hayata geçirilmiş en prestijli çalışmalara her yıl ''Verimlilik Proje Ödülleri'' veriliyor.

Verimlilik Proje Yarışması'nda Üsküdar Belediyesi, ''kamu'' kategorisinde Veri Analizi ve Kontrol Sistemi (VAK) projesi ile ''Özel Ödül'' aldı!

VAK ÖZEL ÖLÜLÜ ÜSKÜDAR'IN

Veri Analiz ve Kontrol Sistemi, Üsküdar Belediyesi tarafından gerçekleştirilen bütün faaliyetlere ilişkin hizmet tanımlarının mahalle-cadde-sokak bazlı detaylı takibini içeren bir performans takip modeli olarak devam ediyor. VAK ile Belediye tarafından üretilen tüm hizmetlerin, tasarlanan performans takip modeline uygun olarak takibi, raporlanması ve denetimi gerçekleştiriliyor. Böylece Belediyede kurumsal kapasiteyi ölçmeye ve değerlendirmeye yarayan kurumsal bir hafızada oluşturulmuş oluyor.

Ödülü, Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Güleç, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'tan aldı.

VAK NEDİR?

Veri Analiz ve Kontrol Sistemi Stratejik Plan'da uzun ve orta vadeli hedeflerin belirlenmesi, yıllık gösterge ve faaliyetlerin maliyetlendirilmesi ve göstergelere ilişkin sonuçların izlenmesini sağlayan performans takip sisteminin kısa adıdır. VAK sistemi ile kurumsal planlar, bunların gerçekleşme durumları, başarı göstergeleri, finansal değerleri, iş süreçlerinin planlarla entegre takibi, kalite hedefleri gibi, kurumsal performansın ölçülmesine ve iyileştirilmesine yönelik web tabanlı bir uygulama geliştirilip tüm kurumda uygulamaya alındı.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Üsküdar

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir