Üsküdar'da Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi tahsilatlarında yenilik

Üsküdar Belediyesi yeni hizmet dönemiyle birlikte Üsküdar'ın ve belediye'nin çehresini değiştirmeye devam ediyor.

Üsküdar'da Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi tahsilatlarında yenilik
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Yeni yapılan düzenlemeyle esnaf ve vatandaşların belediye içerisinde en çok ziyaret edilen yerlerden ödeme veznelerinin bulunduğu müdürlük içerisinde vatandaşların işini kolaylaştırmak için yeni tahsilat vezneleri oluşturularak mevcut sayı üç katına çıkardı.

Emlak ve Çevre Temizlik vergilerinin ödendiği Mayıs ve Kasım aylarında bir yoğunluk ve sıkışıklığın yaşandığından hareketle vergi ödeme biriminde yeni bir düzenleme yapan Üsküdar Belediyesi, hem ödeme merkezlerini, hem de vezne sayılarını üç katına çıkardı.

Düzenlemeyle ilgili bilgi veren Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, ''Her alanda olduğu gibi, temel belediye hizmetlerimizi de gözden geçirip vatandaşlarımız için en iyisini, en hızlısını ortaya koyma gayretindeyiz. Bu anlamda Üsküdar'a için en iyi hizmeti üretebilmemiz için halkımızdan ve esnafımızdan vergi toplarken gereken bütün kolaylıkları sağlayarak verimliliği artırmayı hedefledik. Bu kolaylığı sağlamak için öncelikle dört yeni, ödeme merkezi oluşturduk. Vatandaşlarımız vergilerini ödemek için belediyemize kadar gelmesine gerek kalmayacak, İnternet ortamında da vergilerini ödeyebilecekler. Belediyemize bağlı Kirazlıtepe Boğaziçi Yaşam Merkezi, Yavuztürk Niyazi Sayın Kültür Merkezi, Bulgurlu Semt Konağı ve Ünalan Muhtarlığı bünyesinde de yeni vezneler oluşturduk. Ayrıca vergi ödemeye gelen vatandaşlarımız herhangi bir yoğunluk yaşamadıkları gibi, çayını kahvesini içerken zengin bir ikram menüsü ile karşılanıyor. Vergi ödemenin bir zorunluluktan ziyade, toplumsal bir ödev olduğunu düşünmelerini ve bu ödevi de severek yapmaları gerektiğini hissetmelerini sağlıyoruz'' dedi.

Başkan Hilmi Türkmen, vatandaş odaklı yeniliklerin devam edeceğini ve yeni dönemde farklı bir Üsküdar Belediyesi vizyonu yansıyacağını belirtti.

Vatandaşlarla sohbet eden Başkan Türkmen, yeni çalışmalarla ilgili olarak vatandaşların da görüşlerini almayı ihmal etmedi. Vatandaşlar çok olumlu buldukları projenin devam etmenisi istediler.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Üsküdar

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir