Üsküdar Belediyesi'nden sanatçıya vefa örneği

Üsküdar Altunizade Kültür Merkezi'nin sahnesine Hasan Nail Canat'ın ismi verildi.

Üsküdar Belediyesi'nden sanatçıya vefa örneği
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Şair, yazar ve tiyatrocu Hasan Nail Canat'ın 1994 yılından vefat ettiği 2004 yılına kadar oyunlarını sahnelediği ve nice öğrenciler yetiştirdiği Üsküdar Altunizade Kültür Merkezi'nin sahnesine, Üsküdar Belediyesi tarafından bir kadirşinaslık örneği olarak Hasan Nail Canat'ın ismi verildi.

Üsküdar Altunizade Kültür Merkezi'nin sahnesine Hasan Nail Canat'ın ismi verildi.

Hasan Nail Canat'ın vefatının 9. yılı olması sebebiyle 27 Ekim 2013 tarihinde Üsküdar Altunizade Kültür Merkezi'nde gerçekleşen Hasan Nail Canat Anma Programı'nda kürsüde bir konuşma yapan Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara; ''Hasan Nail Canat, bu sahnede birçok oyununu sahneledi ve birçok öğrenci yetiştirdi. Altunizade Kültür Merkezi'nin sahnesinin adını 'Hasan Nail Canat Sahnesi' olarak belediye meclisimizde kararlaştıracağımızı sizlere müjdelemek istedim'' demişti.

ÜSKÜDAR BELEDİYESİ'NE TEŞEKKÜR EDERİZ

Hasan Nail Canat Resmi Web Sitesi'nden yapılan açıklamada Üsküdar Belediyesi'ne göstermiş olduğu vefadan dolayı Hasan Nail Canat'ın ailesi, sevenleri ve dostları adına teşekkür edildi.

HASAN NAİL CANAT KİMDİR?

25 Ekim 1943 tarihinde Kayseri'de doğan ve bu ilde başladığı sanat yaşamını İstanbul'da sürdüren Hasan Nail Canat, 1994 yılından vefat ettiği 2004 yılına kadar, 10 yıl boyunca Altunizade Kültür Merkezi'nde Üsküdar Belediyesi Tiyatrosu'nda oyunlarını sahneliyordu. Geleneksel tiyatronun örneklerini sunan Canat, 'Keloğlan', 'Sokak Kızı Elif', 'Mindrella', 'Süper Bekçi' gibi çocuk oyunları ile 'Bir Avuç Ateş', 'Demedim mi?', 'Metropol ve Kadın' adlı oyunlarını da yetişkinler için sahnelemişti. Altunizade Kültür Merkezi'nde çocuk ve yetişkinlere tiyatro eğitimi de veren Canat, 'Bize Nasıl Kıydınız?', 'Beşinci Boyut', 'Sürgün', 'Çizme', 'Hasret', 'Siyah Pelerinli Adam' adlı sinema filmleri ile 'Camgöz', 'Deli Yürek', 'Ekmek Teknesi', 'Kalp Gözü', 'Müslüman'ın 365 Günü', 'Müslüman'ın 24 Saati' adlı TV dizilerinde rol almıştı. 'Bir Küçük Osmancık Vardı', 'Gül Yarası', 'Yaralı Serçe', 'Yasemen', 'Nur Dağındaki Çocuk', 'Günahkar Baba', 'Kırımlı Murat Destanı' adlı kitapları da bulunan Hasan Nail Canat, evli ve 4 çocuk babasıydı.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Kültür/Sanat

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir