Hilmi Türkmen: ''Marmaray'a kardeş geliyor'' dedi

Avrasya Tüneli hakkında Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı ve AK Parti Üsküdar Belediye Başkan Aday Adayı Hilmi Türkmen'den bilgi aldık.

Hilmi Türkmen: ''Marmaray'a kardeş geliyor'' dedi
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Marmaray, açılışı öncesi ve sonrası birçok spekülasyona konu olmuştu. Marmaray kadar gündeme gelmeyen ama onun kadar büyük bir proje olan ve Marmaray açılışında Başbakan'ın ''Marmaray'a kardeş kazandıracağız'' sözleriyle işaret ettiği Avrasya Tünel Projesi'nde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Avrupa ve Asya'yı birbirine bağlayacak bir tüp geçit olan Avrasya Tüneli hakkında Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı ve AK Parti Üsküdar Belediye Başkan Aday Adayı Hilmi Türkmen'den bilgi aldık.

Avrasya Tüneli hakkında Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı ve AK Parti Üsküdar Belediye Başkan Aday Adayı Hilmi Türkmen'den bilgi aldık.

Büyük bir yankı uyandıran Marmaray'ın açılışının ardından, gözler Boğaz trafiğini rahatlatacak başka bir proje olan Avrasya Tüneli'ne çevrildi. İki yakayı 106 metre derinlikte birleştirecek ve Kazlıçeşme-Göztepe arasını 15 dakikaya indirecek proje dâhilinde gerçekleştirilecek tünelde çalışmalar başladı. 2015 yılında açılması planlanan proje, Asya ile Avrupa arasında doğrudan ulaşım kolaylığı ve hızlı bir geçiş güzergâhı oluşturacak.

Her gün 120.000 vasıtanın geçeceği tahmin edilen projenin iki yaka arasındaki araç trafiğini önemli ölçüde hafifleteceğini söyleyen Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Hilmi Türkmen çarpıcı bilgiler veriyor.

AK Parti Üsküdar Belediye Başkan Aday Adayı Hilmi Türkmen

Hilmi Türkmen: ''Marmaray'a Kardeş''

Marmaray'ın ardından Boğaz'ın ikinci tüp geçidi olacak Avrasya Tüneli, Başbakan Erdoğan'ın da deyimiyle Marmaray'ın kardeş projesi. İstanbul'un iki yakasını bu kez karayoluyla birbirine bağlacak tünel, Marmaray'ın yaklaşık 2 kilometre güneyinden geçecek. Yap-işlet-devret modeliyle inşa edilen tünelin projelendirilmesi, inşaası ve yaklaşık 26 yıllık işletmesi Türk-Kore ortak girişimi Avrasya Tüneli İşletme İnşaat ve Yatırım A.Ş. tarafından yapılacak.

Avrasya Tüneli, Başbakan Erdoğan'ın da deyimiyle Marmaray'ın kardeş projesi.

Marmaray'dan sonra Üsküdar'ın gururu: ''İki Katlı Tünel, Avrasya Projesi''

Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerindeki trafiği hafifletmeyi hedefleyen proje, biri geliş, diğeri gidiş olmak üzere iki katlı karayolu şeklinde inşa edilecek. Tünel, Boğaz zeminindeki kayalara tünel açma makinesi aracılığıyla inşa edilecek. Zemin özel tasarlanan makinelerle kazılıyor ve günlük ilerleme hızı 8-10 metre.

Marmaray'dan sonra Üsküdar'ın gururu: ''İki Katlı Tünel, Avrasya Projesi''

Dünyadan Benzer Projeler

Deniz tabanının altına inşa edilecek 5,4 km uzunluğundaki tünelin maliyetiyse 1,1 milyar dolar. Kamyon, otobüs ve motosiklet gibi araçlara kapalı olacak tünelden yalnızca otomobil ve minibüsler geçiş yapabilecek' diyen başkan adayı ayrıca, tünel projelerinin New York, Paris, Kuala Lumpur gibi metropollerde ve dünyanın birçok bölgesinde tercih edildiğini anlatan Hilmi Türkmen, bu tür projelerin şehirlerin ulaşım sorunlarına yönelik en güvenli, en pratik, çevreye duyarlı çözüm olduğunu da sözlerine ekledi.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Üsküdar

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir