Avrupa'ya Örnek Süper Hizmet Sistemi

Üsküdar Belediyesi Süper Hizmet Sistemi, uluslararası alanda aldığı ödüller sonrası Avrupa Birliği'nin de gündemine girdi.

Avrupa'ya Örnek Süper Hizmet Sistemi
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

European Public Administration (EUPAN) Network, Avrupa Birliği üyelerinin ve yeni üye olacak ülkelerin ortaklaşa yürüttüğü HRWG İnsan Kaynakları Çalışma Grubu ile IPSG Yenilikçi Kamu Hizmetleri Çalışma Grupları Çalıştayı'nın son toplantısında önemli gündemlerinden birisi Üsküdar Belediyesi'nin yürüttüğü Süper Hizmet Sistemi oldu.

Yenilikçi Kamu Hizmetleri Çalışma Grubu, 26 Avrupa Birliği üye devletlerinde ve üye olmak için müracaat etmiş ülkelerdeki başarılı kamu uygulamalarını incelerken AB'ye uygulanması konusunda çalışmalar yürütüyor. Bu çalışmalar kapsamında Başbakanlık Müsteşarlığı İdareyi Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından AB'ye örnek uygulama olarak gönderilen Süper Hizmet Sistemi değerlendirmeye alındı.

Yapılan değerlendirme sonrası Süper Hizmet Sistemi'nin işleyişi, 28-29 Ekim tarihlerinde Litvanya'nın başkenti Vilnius'da Başbakanlıktan görevli iki uzman ile Üsküdar Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürü Salih Uzun ve ekibi tarafından bir sunumla gerçekleştirildi.

Kamu Yönetimi Gelişimi ve Modernizasyonu, AB'ye Üye Ülkeler ve Kurumlar Arası İlişkiler Bağlamında Ulusal Kamu Yönetimindeki Değişiklikler, Kamu Sektöründe Çalışmanın Sorumlulukları, Motivasyon ve Değerler Anketi, Memurların Personel Motivasyonu ile İlgili Olarak Kariyerleri Nasıl Oluşuyor, Kamu Yönetimi İzleme ve Denetleme, Seçim ve İşe Alım Sistemleri, Kalite Yönetimi Girişimleri konu başlıklarının paylaşıldığı Çalıştaya Türkiye'nin dışında Almanya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Hollanda, İrlanda, İspanya, İsveç, İtalya, Karadağ, Kıbrıs Rum Kesimi, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovenya ve Yunanistan'ın önde gelen kurum ve kuruluşları katıldı.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Üsküdar

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir