Üsküdar Belediyesi 2. Uluslararası Fotoğraf Yarışması

Üsküdar Belediyesi 2. Uluslararası Fotoğraf Yarışması'nın konusu 'Şehir Sembolleri' olarak belirlendi

Üsküdar Belediyesi 2. Uluslararası Fotoğraf Yarışması
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Kimi bir efsaneden, kimi yaşanan bir olaydan dolayı yapılmıştır ve bulundukları şehrin sembolü haline gelmişlerdir. Kimi de önemli bir mimarın elinden çıkan nadide bir eser olduğu için sembol olmuştur.

Her şehrin bir sembolü vardır, buram buram tarih kokan miraslardır o mimari ve kültürel simgeler. Kimi şehrin ibadet merkezi, kiminin yüzyıllar öncesine ait bir kalıntısı, kiminin halk dansları kiminin ise müziğidir sembolü. Her bir şehrin ayrı bir özelliği, ayrı bir simgesi var. Bazı şehirler isminden önce sembolleri ile anılır, bazı semboller ise o şehirler olmadan anılamaz olur.

Big Ben Saat Kulesi Londra'nın, Kolezyum Roma'nın, Eyfel Kulesi Paris'in, Sultanahmet Camii ve Kız Kulesi İstanbul'un, Opera Binası Sidney'in, Mostar Köprüsü Mostar'ın, Brandenburg Kapısı Berlin'in, İsa Heykeli Rio De Janerio'nun, Zagrep Katedrali Zagrep'in, Azadi Kulesi Tahran'ın sembolü iken; Çin Seddi, Piramitler, Özgürlük Anıtı, Taç Mahal, Machu Picchu, Kremlin Sarayı gibi bazı yapılar ise bulundukları ülkelerin sembolü haline gelmiştir.

Bu yılki fotoğraf yarışmamızın konusunu ''Şehir Sembolleri'' olarak belirledik. Fotoğrafın belgesel taşıyıcılığını kullanarak, tüm dünyada geçmişten günümüze kadar akıp gelen birikimlerimiz ile meydana gelen kültür, sanat ve mimari tarzdaki Şehir Sembollerimizi bir araya toplayarak fotoğraf karelerinde ölümsüzleştirmek ve gelecek kuşaklara taşımak istiyoruz.

Üsküdar Belediyesi 2. Uluslararası Fotoğraf Yarışması

Yarışma şartnamesi için tıklayınız

Click here for the competition brief


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Kültür/Sanat

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir