Dünya Çevre Gönüllüleri Üsküdar'da Bir Araya Geldi

Haydi Yapalım sloganıyla düzenlenen Dünya Temizliği etkinliği Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ve Musevi Cemaati'nin önde gelen isimlerinin de katılımıyla Üsküdar Kuzguncuk Bostanı'nda yapıldı.

Dünya Çevre Gönüllüleri Üsküdar'da Bir Araya Geldi
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Dünya'nın her yerinden gönüllü grupları ve çeşitli kuruluşların katılımıyla ülkelerinin katı atık ve çöplerini temizlemek ve toplumun farkındalığını arttırmak amacıyla gerçekleştirilen ve ''Let's Do It!'' (Haydi Yapalım) sloganıyla düzenlenen Dünya Temizliği (World Cleanup), Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ile Musevi Cemaati'nin önde gelen isimlerinin de katılımıyla Üsküdar Kuzguncuk Bostanı'nda yapıldı.

Let's Do It Türkiye Platformu, TOG Vakfı, Birleşmiş Milletler Türkiye Gönüllüleri, Özel Sektör Gönüllüleri Derneği, Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği, Give&Gain Günü işbirliği ile hayata geçen Türkiye Temizliği, İstanbul'da Üsküdar Belediyesi'nin desteğiyle Kuzguncuk Bostanında 300'den fazla aktivistin katılımıyla gerçekleştirildi. Temizlik çalışmasında yaklaşık 3 ton moloz ve çöp toplandı.

FOTOĞRAF GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

Haydi Yapalım sloganıyla düzenlenen Dünya Temizliği etkinliği Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ve Musevi Cemaati'nin önde gelen isimlerinin de katılımıyla Üsküdar Kuzguncuk Bostanı'nda yapıldı.

16 dönüm büyüklüğündeki Kuzguncuk Bostanında yapılan temizlik öncesi bir konuşma yapan Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, bu temizlik çalışmasının, yeşil alan konusunda dünya standartlarına sahip Üsküdar'da çevreyi ve yeşili korumak maksadıyla yapıldığını söyledi. Temizlik çalışmasının yılda sadece bir gün değil ilçedeki öğrencilere çevre ve yeşili konuma konusunda bilinçlendirme yapılarak tüm yıl süresince yapıldığını ifade eden Mustafa Kara, 300'den fazla aktivistin katılımıyla yapılmasının etkinliğe ayrı bir anlam kattığını belirtti.

Belediye Başkanı Mustafa Kara, 16 dönüm büyüklüğündeki Kuzguncuk Bostanı'nın Organik Park yapılması konusunda Vakıflar Bölge Müdürlüğü ve Bakanlıkla yazışmalar yaptıklarını belirterek olumlu cevap gelmesi durumunda Kuzguncuklular açısından büyük önem taşıyan Bostanın, Boğaziçinin en büyük organik parkı haline dönüştürüleceğini ifade etti.

Yaklaşık 100 milyon ton katı atık bulunduğu düşünülen dünyada bugüne kadar 96 ülkede 7 milyon gönüllünün katılımıyla temizlik hareketi gerçekleştirildi. 2012 yılı boyunca Dünya Temizliği (World Cleanup) kampanyasıyla aralarında Türkiye'nin de bulunduğu çok sayıda ülkede yapılan etkinliklerde toplam 100.000 ton atık toplandı. İlk kez 2012 yılında Türkiye'de Dünya Temizliği kampanyasında bir Türkiye Temizliği düzenlendi. Üsküdar, Adalar, Burdur, Mudurnu ve Amasya olmak üzere beş noktada yapılan temizliklere yaklaşık 1300 kişi katıldı. 1 tonu geri dönüştürülebilir olmak üzere 13 ton atık toplandı.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Üsküdar

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir