Kutlu Doğum Haftası Üsküdar'da coşkuyla başladı

14-20 Nisan 2013 tarihleri arasında kutlanacak olan Kutlu Doğum Haftası Üsküdar'da coşkuyla başladı.

Kutlu Doğum Haftası Üsküdar'da coşkuyla başladı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

15 Nisan 2013 Pazartesi günü saat 14.00'te Bağlarbaşı Kültür Merkezinde hanımlara yönelik düzenlenen programa yoğun bir katılım gerçekleşti.

Sunuculuğunu Kırklar Kız Kur'an Kursu Öğreticisi Nurdan Subaşı'nın yaptığı programa Üsküdar Müftüsü Mehmet Vefa Özdemir, Üsküdar Müftülüğü Vaizeleri, Kur'an Kursu Öğreticileri ve hanımlardan oluşan kalabalık bir izleyici topluluğu katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Üsküdar Müftüsü Mehmet Vefa Özdemir, "Bu yılki Kutlu Doğum Haftası boyunca işlenecek ana konu, Diyanet İşleri Başkanlığınca ''Hz. Peygamber ve İnsan Onuru" olarak belirlenmiştir. Neden belli bir konu? Zira, her Kutlu Doğum Haftasında sadece Hz. Peygamberi ne kadar sevdiğimizi söylemek yetmiyor. O'nun tebliğ ettiği değerleri, getirdiği güzellikleri öğrenmek, anlamak ve anlatmak gerekiyor. Neden insan onuru? Zira insan onurunun rencide edildiği ve hatta ayaklar altına alındığı bir dünyada, alemlere rahmet Kutlu Doğumla gelen reçeteye ihtiyaç var" dedi ve katılımlarından dolayı Üsküdar'lı hanımlara, programa emeği geçen herkese ve programda görev alan bütün hocahanımlara teşekkür etti.

Valide Sultan Kız Kur'an Kursu Öğreticisi Uğur Betül ÖZTÜRK'ün sunduğu Kur'an ziyafetiyle devam eden programda daha sonra, Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan "İnsan Onuru" konulu sinevizyon gösterildi.

Sinevizyondan sonra panel söyleşisi başladı. "İslam'ın İnsan Onuruna Verdiği Değer" konulu panele konuşmacı olarak; Üsküdar Başvaizi Fatma Bayram, Vaiz Selva Özelbaş, Kur'an Kursu Uzman Öğreticisi Hatice Engin Ersoy ve Kur'an Kursu Öğreticisi Dr. Nurhayat Haral Yalçı katıldı. Moderatörlüğünü Fatma Bayram Hocahanımın yaptığı panelde, her bir konuşmacı konunun farklı bir boyutunu ayrıntılı olarak ele aldı. Büyük bir dikkat ve beğeniyle izlenen panelin bitimini müteakip, izleyicilere hadis kartelası hediye edildi.


Üsküdar Müftülüğü


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Kültür/Sanat

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir