Akademik Dünya Otizm İçin Üsküdar'da Bir Araya Geldi

Otizme dikkat çekmek ve var olan sorunlardan kamuoyunu haberdar ederek birlikte çözüm yollarını bulabilmek amacıyla toplandılar.

Akademik Dünya Otizm İçin Üsküdar'da Bir Araya Geldi
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Otizme dikkat çekmek ve var olan sorunlardan kamuoyunu haberdar ederek birlikte çözüm yollarını bulabilmek amacıyla T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Engelliler Müdürlüğü (İSEM), Üsküdar Belediyesi, Marmara Üniversitesi, Otizm Platformu ve Türkiye Otistiklere Destek ve Eğitim Vakfı'nın (TODEV) destekleri ile Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde ''02 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü'' programı düzenlendi.

Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi Boğaziçi Salonu'nda 5 oturum halinde gerçekleştirilen Sempozyumda; ''Otizm ve Genetik'', ''Otizm ve Tedavi'', ''Otizm ve Eğitim'', ''Otizm ve Spor'' ve ''Otizmi Aşabilmek'' konuları işlendi. Sempozyum, ''02 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü Sempozyumu değerlendirmelerin yapılması ile son buldu.

FOTOĞRAF GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

Otizme dikkat çekmek ve var olan sorunlardan kamuoyunu haberdar ederek birlikte çözüm yollarını bulabilmek amacıyla toplandılar.

Sempozyumda İBB Engelliler Müdürlüğü (İSEM) merkezlerinde eğitim alan otistik öğrencilerin Görsel Sanatlar Sergisi'nin açılışı yapıldı. Sergiye otistik öğrencilerin canlı performans gösterileri ve müzik dinletileri ayrı bir renk kattı.

Otizm Nedir?

İlk üç yaşta belirtilerin ortaya çıktığı, sinir sistemi sorunlarının beynin gelişimini olumsuz etkilediği düşünülen gelişimsel bir bozukluktur. Dış görünüşleri ile diğer çocuklardan farklı olmayan otizmli çocuklar sosyal ilişkilerde güçlük, iletişim zorlukları, ilgi ve davranış takıntıları sorunları yaşarlar. Tanı 1 yaştan sonra, Çocuk ve Ergen Psikiyatr ve Çocuk Nörologu tarafından konur. Dünyada 110 çocuktan birinin otizmden etkilendiği düşünülmektedir. Erkeklerde görülme oranı kızlardan 3-4 kat fazladır.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Üsküdar

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir