Ülkü Ocakları 18 Mart'ı Unutmadı

Üsküdar Gençlik Merkezi'nde yapılan programa saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile açıldı. Açılışın ardından Kuran-ı kerim okunarak şehitlerin ruhlarına gönderildi.

Ülkü Ocakları 18 Mart'ı Unutmadı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar Gençlik Merkezi'nde yapılan programa saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile açıldı. Açılışın ardından Kuran-ı kerim okunarak şehitlerin ruhlarına gönderildi.

Söz alan Üsküdar Ocak Başkanı Okan Ertorun yaptığı konuşmada; ''Çanakkale şehitlerinin verdiği destansı mücadele ile bu topraklar Türk milletine vatan yapılmıştır. Çanakkale'nin ruh ve manasının iyi anlaşılması günümüze yansıyacak mesajın iyi kavranması gerekir'' dedi. Okan Ertorun yaptığı konuşmanın ardından İstanbul Ülkü ocakları başkanı Gökmen Kantar şöyle dedi; ''Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor tevhidi, Bedr'in arslanları ancak, bu kadar şanlı idi, çanakkale şehitleri şiirinde Mehmet Akif Ersoy'un dizelerini hatırlatarak çanakkale şehitlerinin şahadet sebebi bedr'in aslanlarının misyonunu temsil ediyordu. Akif'in bu şiirde Türk milletine olan iltifat ve takdir ifadeleri harbin ne kadar zorlu, ne kadar önemli olduğunu ifade ediyordu. Çanakkale'de Türk milleti zor şartlarda askerler şehit olacaklarını bile bile gül bahçesine gider gibi ölüme gidiyorlardı. Bu dünya da ender görülen bir asalet, karar ve inanç örneğidir. Çanakkale ruhunun hayatımızda diri ve canlı tutulması varlık sebebimiz olmalıdır'' dedi.

Programın konuşmacısı MHP Genel başkan yardımcısı, Ülkü ocakları eski genel başkanı, İstanbul milletvekili Atilla Kaya yaptığı konuşmada; ''Türk milletinin balkan savaşlarında uğradığı ağır yenilgi, çetelere karşı arkadan vurulmasına meriç nehri kenarında açlıktan ağaç kökü yemesine rağmen kısa zamanda toparlandı ve çanakkale destanını yazdı. İnsanlık tarihi çanakkale gibi bir destanı asla yazmadı. Bu destanı yüce mevlamız Türk milletine yazdırdı, birçok imkansızlıklara ve yetersizliklere rağmen müstevlilerin ellerini ovuşturarak osmanlı'ya son darbeyi vurup teslim alarak boğazları rus kontrolüne, almanya'yı güney batıdan kuşatma niyetleri Türk milletinin çanakkale'de destanlaşan, efsaneleşen hamlesiyle geri tepmiştir. Tarihi Türkler çanakkale'yle birlikte  yeniden yazdılar. Bu destanla ne kadar öğünsek azdır. Bu destanın Türk milletini yeniden toparlanmasına, özgüven kazanmasına ve mazlum milletlere örnek olmuştur. Bugün içerisinde bulunduğumuz şartlar itibariyle Türk milleti farklı bir iç ve dış kuşatmayla karşı karşıyadır. Türk milleti bu kuşatmayı yaracak milletiyle, devletiyle her türlü milli ve dini mukaddesatıyla sonsuza kadar yaşayacaktır. Bugün AKP'nin Türk milletini anayasadan ve hayatın her alanından silme düşüncesi ve eylemi hayata geçirilemeyecek, Türk milleti buna müsade etmeyecektir.'' dedi.

FOTOĞRAF GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

Üsküdar Gençlik Merkezi'nde yapılan programa saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile açıldı. Açılışın ardından Kuran-ı kerim okunarak şehitlerin ruhlarına gönderildi.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Üsküdar

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.06 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir