Üsküdar Belediyesi'nden Vergi Affı

Üsküdar Belediyesi aldığı karar ile ilçedeki vergi mükelleflerinin yaklaşık 22 milyon lira tutarındaki vergi borcunu affetti.

Üsküdar Belediyesi'nden Vergi Affı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar Belediyesi aldığı karar ile ilçedeki vergi mükelleflerinin yaklaşık 22 milyon lira tutarındaki vergi borcunu affetti.

Belediyeden yapılan açıklamada, 26 Mayıs 1981 tarih ve 2464 sayılı Belediye Gelirleri Kanunu'nun 86'ncı maddesine istinaden alt yapı çalışmaları nedeniyle ilçe sakinlerinden alınması kanunen öngörülen ''Yol Katılım Vergisi''nin, Belediye Başkanı Mustafa Kara'nın önergesi sonrası Belediye Meclisi'nin aldığı kararla affedildiği belirtildi.

Açıklamada, 2008 ile 2012 yılları arasında tahakkuk eden toplam 21 milyon 953 bin lira tutarındaki Yol Katılım Vergisi 'nin affedildiği bildirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, göreve geldikleri günden itibaren arazi ve kaynak geliştirme çalışmalarına büyük önem verdiklerini belirterek, şunları kaydetti:

''30 yıldır devrederek gelen İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve diğer kamu kurum borçlarını, geliştirdiğimiz işbirliği sayesinde takas ve mahsuplarla sıfırladık. Oluşturduğumuz kaynaklarla 150 milyon lirayı aşan bir yatırım yaptık, şu an devam eden projelerimizin toplam maliyeti ise 120 milyon lira civarındadır. Buna rağmen verimli bir işletme yöntemiyle Üsküdarlılara ek külfet getirmeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızı sıkıntıya sokacağını düşündüğümüz yaklaşık 22 milyon liralık Yol Katılım Vergisi'ni bütçe performansımızdaki bu başarıyı da göz önünde bulundurarak almamayı uygun bulduk.''


Haberler.com


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Üsküdar

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir