Batı'nın işgalci Medeniyet kavramı sorgulanıyor

''Yüceltme ve Reddiye Arasında Medeniyeti Anlamak'' konulu uluslararası sempozyum 9-10 Şubat tarihlerinde Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Batı'nın işgalci Medeniyet kavramı sorgulanıyor
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar Belediyesi'nin İlke Derneği ve İlmi Etüdler Derneği'nin işbirliği ile düzenleyeceği ''Yüceltme ve Reddiye Arasında Medeniyeti Anlamak'' konulu uluslararası sempozyum 9-10 Şubat tarihlerinde Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Sempozyuma, aralarında Ebu Gureyb olayında açılan davalarda bilirkişilik yapmış hukukçu Prof. Stepjan Mestroviç ile dünyaca ünlü Malay sosyolog Prof. Farid Alatas gibi isimlerin de bulunduğu Türkiye'den ve dünyadan alanında uzman bilim ve düşünce insanları katılacak.

Türkiye siyasetinde, ekonomi dünyasında ve güncel meselelerde sık sık gündeme getirilen ''medeniyet'' olgusu, Türkiye'nin dünya üzerindeki konumu ile dış ilişkileri bağlamında da yeni yerini tanımlayan anahtar bir kavramı oluşturuyor. Dünya üzerinde gerçekleşen pek çok çatışma, işgal ve sömürünün ''medeniyet'' çağrışımları ile gerçekleştiği günümüzde, ''Medeniyeti Anlamak Sempozyumu'', kavramın değer yüklü yapısından sıyrılarak, alanında yapılmış ilk ve tek uluslararası sempozyum özelliği taşıyor.

Bin Bella ve Garaudy anılacak
Sempozyumda, 2012'de hayatını kaybeden Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti'nin ilk Cumhurbaşkanı ve düşünce adamı Ahmet bin Bella ve ünlü Fransız Müslüman düşünür Roger Garaudy'nin anılacağı bir program da gerçekleştirilecek. Arap devriminin kilit isme Ahmet Bin Bella ve Garaudy bugünlerde Arap dünyasındaki devrim hareketlerinin anlaşılmasını sağlayacak iki kilit isim olarak öne çıkıyor.

Üsküdar Belediyesi'nin İlke Derneği ve İlmi Etüdler Derneği'nin işbirliği ile düzenleyeceği ''Yüceltme ve Reddiye Arasında Medeniyeti Anlamak'' konulu uluslararası sempozyum 9-10 Şubat tarihlerinde Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Kültür/Sanat

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.06 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir