Üsküdar Belediyesi'nden açıklama yapıldı

Saygı Öztürk'ün haberine Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Hilmi Türkmen'den cevap geldi.

Üsküdar Belediyesi'nden açıklama yapıldı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar Belediyesi'nin vergi borcuna karşılık mülkiyeti kendisinde bulunan dört camiyi sattığı iddia edilen Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk'ün haberine Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Hilmi Türkmen'den cevap geldi. Haber üzerine Hilmi Türkmen beyi arayarak kendisi ile görüştük. Bizi davet eden Türkmen aynı zamanda başka bir ulusal tv kanalına da aynı zamanda açıklamada bulundu.

Türkmen, ''adı geçen ulusal gazetenin yaptığı haberinin doğru olduğunu, fakat sunuş şeklinin son derece yanlış olduğunun altını çizdi.''

Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Hilmi Türkmen'in yaptığı açıklamayı izlemek için tıklayın...

Saygı Öztürk'ün haberine Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Hilmi Türkmen'den cevap geldi.

Yine Üsküdar Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada ise şu sözlere yer verildi;

Saygıdeğer basın mensubu,

Bugün ulusal bir gazetede yer alan ve ''Üsküdar Belediyesi camileri satıyor'' içerikli yazısıyla ilgili olarak bilgilendirme gereği duyulmuştur.

Haberde bahsi geçen Selamiali Huzur Cami, Çengelköy Bahçelievler Bozahmetoğlulları Cami, Bulgurlu Âmine Hatun Cami ve Hasan Uzun Camilerinin arazilerinin tapuları Üsküdar Belediyesi'ne aittir. Bu araziler mevcut planlarda dini tesis arazileri olarak kayıtlıdır.

Mülkiyeti Üsküdar Belediyesi'ne ait olan bu araziler, 1 yıldan fazla süredir Maliye ile yapılan görüşmeler neticesinde Belediyemizin Maliye'ye 7 milyon 370 bin 581 TL'lik vergi, resim ve harç borcuna karşılık Milli Emlak Genel Müdürlüğü'ne devredilmiştir.

Burada bilinmesi gereken asıl önemli husus şudur:

Haberin yapıldığı ulusal gazetede ''Camilerin satıldığı'' ifadesi yer almaktadır. Bu durum kesinlikle art niyetli bir yaklaşımı ifade etmektedir. Camiler üzerindeki haklar bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki dönemde de devletimize ve vatandaşlarımıza aittir. Üsküdar Belediyesi'ndeki mülkiyetin Milli Emlak Genel Müdürlüğü'ne devri, planlarda dini tesis alanı olarak gözükmekte olan ibadet alanlarının mevcut durum haricinde kullanılmasına imkân sağlamaz. Üsküdar Belediyesi'nin Milli Emlak Genel Müdürlüğü ile 1 yıldan fazla süredir yapmakta olduğu görüşmeler sonrası yapılan bu anlaşma Fiili durumun yasal hale getirilmesidir. Üsküdar Belediyesi'nin Maliyeye arsaları devretmesi tapu üzerindeki hakların da kendilerine geçmesini sağlamaktan başka bir durum değildir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur...


Üsküdar 34 - Ziya Süzen


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Üsküdar

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.04 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir