Hür Tefekkürün Kaleleri Üsküdar'da

Bağlarbaşı Kültür ve Kongre Merkezi, Ulaşım Müzesi'nde yapılan 3. Dergi Fuarı 100'ü aşkın derginin katılımıyla gerçekleşti.

Hür Tefekkürün Kaleleri Üsküdar'da
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar Belediyesi, Dergi Editörleri Birliği ve Türkiye Yazarlar Birliği tarafından düzenlenen 3. Dergi Günleri başladı. Bağlarbaşı Kültür ve Kongre Merkezi, Ulaşım Müzesi'nde yapılan Dergi Fuarı 100'ü aşkın derginin katılımıyla gerçekleşti. Onur konuğunun Yedi İklim Dergisi Yayın Yönetmeni Ali Haydar Haksal olduğu fuara, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Dergi Editörleri Birliği Başkanı Süleyman Karakaş, Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şube Başkanı Mahmut Bıyıklı'nın yanı sıra dergilerin editörleri ve yazarları da katıldı.

Açılışta söz alan Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, özellikle internetin hayatımıza girmesiyle birlikte darbe alan matbu yayıncılığın devam etmesinin önemine vurgu yaptı. Dergi yayıncılığının karşılaştığı zorluklardan bahseden Kara, yayıncılığın, gençlerin Türk dilini kullanmasına yaptığı katkıdan ve internetin dilin yozlaşmasını hızlandırdığından bahsetti. Fikir hayatımızın oluşmasında ve olayların derinlemesine irdelenmesinde dergi yayıncılığının büyük önem taşıdığını dile getiren Üsküdar Belediye Başkanı Kara, fikir emekçilerini tarihin minnetle yazacağını belirtti.

Kara'nın ardından konuşma yapan Ali Haydar Haksal ise Cumhuriyet'in kuruluşundan bugüne dergi yayıncılığının geldiği noktayı anlatarak, özellikle 1980 ihtilali sonrası yabancı kültürlerin öncelendiği bir dönem yaşadıklarını, sanal medyanın kültür hayatımızı olumsuz etkilediğini ve bugün dergilerin var olma mücadelesi vermekte olduğunu dile getirdi.

FOTOĞRAF GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

Üsküdar Belediyesi, Dergi Editörleri Birliği ve Türkiye Yazarlar Birliği tarafından düzenlenen 3. Dergi Günleri başladı. Bağlarbaşı Kültür ve Kongre Merkezi, Ulaşım Müzesi'nde yapılan Dergi Fuarı 100'ü aşkın derginin katılımıyla gerçekleşti.

Fuar 19-23 Aralık tarihlerinde 10.00-22.00 saatleri arasında açık olacak. 20 adet söyleşi ve etkinliğin yapılacağı fuarda ziyaretçiler edebiyattan fikre, dinden çocuk dergilerine kadar birçok alanda dergileri bir arada görme ve edinme imkanına sahip olacaklar.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Kültür/Sanat

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir