Üsküdar Altunizade'ye yeni cami

Karar İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde oy çokluğuyla kabul edildi.

Üsküdar Altunizade'ye yeni cami
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar Altunizade Mahallesi'ndeki 1150 metrekarelik alanın yaklaşık 350 metrekarelik bölümüne cami yapılmasına ilişkin imar planı tadilatı teklifi, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde oy çokluğuyla kabul edildi.

Büyükşehir Belediye Meclisi Aralık ayı toplantıları, belediyenin Saraçhane yerleşkesinde yapıldı.

Meclis'te, Altunizade Mahallesi, 165 pafta, 1313 ada, 178 parsele ilişkin 1/5000 ölçekli Nazım İmar Plan tadili teklifini içeren komisyon raporu oylamaya sunuldu. Rapor, CHP'li meclis üyelerinin ''hayır'' oylarına karşın, AK Partili üyelerin oylarıyla kabul edildi.

AK Parti Büyükşehir Belediye Meclis Başkanvekili Ergün Turan, konuyla ilgili AA muhabirine yaptığı açıklamada, Altunizade bölgesinde ihtiyaç olan ve mahallenin ihtiyacını giderecek cami teklifinin oy çokluğuyla kabul edildiğini söyledi.

Turan, ''Bu bölge Çamlıca değildir. Altunizade Mahallesi'nde 1150 metrekarelik bir arsanın tescil dışı alanıdır. Bölgede yaklaşık 250-350 metrekarelik ufak bir cami yapılacaktır. Bu cami, bölgenin ihtiyacını karşılayacak küçük bir camidir'' diye konuştu.

''Son günlerde moda oldu''
CHP'li meclis üyesi Mehmet Yıldız ise teklife ret oyu vermelerinin nedenini şöyle açıkladı: ''Üsküdar Altunizade Mahallesi'nde bugün CHP'nin ret oyu verdiği cami, Başbakan Erdoğan'ın bahsettiği Çamlıca Camisi değildir. Altunizade'de yeşil alanda, park alanında yapılan bir cami. Raporda da belirtildiği gibi, park alanındaki fonksiyonu iptal edilerek, dini tesis alanına alınmış bir yerdir. Ayrıca İSKİ Genel Müdürlüğü'nün de mevcut içme suyu ve atık suyu hatlarının geçtiği güzergah olduğu için, buranın imar yolu ve yeşil alan olarak kalmasına yönelik de bir görüşü var.

İmar planlarında nerede yeşil alan varsa, son günlerde moda oldu, oraya bir cami yapılmak isteniyor. Cami yapılsın ama bütün parkların camiye dönüştürülmesi, ileride İstanbul'da yeşil alan bırakmayacak nitelikte. Bu 1-2 değil, peş peşe aynı planda 7-8 cami geliyor. Cami yapılmasına CHP karşı değil ama insanların, çocukların nefes alabileceği yeşil alanların inşaata açılmasına karşı olduğumuz için bu konuda ret oyu verdik.''


CNN Türk


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Üsküdar

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir