Aralık ayında Üsküdar'da ''Kültür ve Sanat''

Üsküdar Belediyesi olarak Aralık ayında birbirinden güzel programlarla Üsküdarlılarla buluşmaya devam ediyor.

Aralık ayında Üsküdar'da ''Kültür ve Sanat''
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar Belediyesi'inden yapılan açıklamada;

Üsküdar'ın fethinin, içtimai hayatımızın İstanbul'da kökleşmeye başlayışının 660'ncı yılını yaşadığımız 2012 yılının son ayındayız. Şehrimizin kendine özgü değerlerini, kültürünü, sanatını, mimarisini, kısacası bu zengin birikimi Üsküdar Sempozyumu ile paylaştığımız Kasım ayının ardından 2012 yılının son ayına da girdik. ''2012'de 2012 Etkinlik'' sloganı ile geçirdiğimiz yılda kültür-sanat programlarımızla şehrimizin ve insanımızın nefes almasını sağladığımızı düşünüyoruz.

Malumunuz 2012 yılı ''Itri Yılı'' idi. Üsküdar Belediyesi olarak Aralık ayında birbirinden güzel programlarla Üsküdarlılarla buluşmaya devam edeceğiz. Ancak Itri gibi bir büyük musiki üstadını da unutmak olmazdı. Biz de bu büyük ustayı Aralık ayında eserlerinden oluşan bir konserle anmaya, anlamaya çalışacağız. 21 Aralık ise milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un 76'ncı vefat yıldönümü. Bu yıldönümünde milli şairimizi ''Mehmet Akif'' adlı çok özel bir tiyatro oyunuyla hatırlarken, onu, şahsiyetini, ruh dünyasını, millet sevgisi, mücadele azmi ve Hürriyet aşkıyla yaşatmaya devam edeceğiz. Ayrıca 17 Aralık Hz. Mevlana'nın 739'ncu Vuslat yıldönümü!.. Elbette Mevlana'yı da unutmak olmazdı.

Aralık ayı süresince anma programlarından, aile seminerlerine, sağlık programlarından tarih sohbetlerine kadar onlarca program yine kültür merkezlerimizde kültür ve sanatseverlerle buluşacak. Ayrıca elbette olmazsa olmaz çocuk programları ve konserler de her zamanki gibi gönüllere hitap edecek.

Üsküdar Belediyesi Kasım ayı Kültürel Faaliyetler Programı için tıklayınız.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Kültür/Sanat

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini
Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir