7. Üsküdar Sempozyumu Sona Erdi

7. Üsküdar Sempozyumu, 2-4 Kasım tarihlerinde Üsküdar Belediyesi Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

7. Üsküdar Sempozyumu Sona Erdi
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Yıllardır düzenlenen ve artık bir gelenek haline gelen Üsküdar Sempozyumlarının yedincisi 2-4 Kasım tarihlerinde Üsküdar Belediyesi Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Çeşitli üniversitelerin Profesör, Doçent ve Yardımcı Doçent statüsündeki öğretim üyelerinden oluşan 28 kişilik bilim kurulu üyelerinin katıldığı Sempozyumda; İstanbul'un fethinden bir asır önce Türk yerleşiminin görüldüğü ve kök salmaya başladığı Üsküdar'ın 660 yıllık kültür birikimine ışık tutmak amaçlanıyor. 3 günlük Sempozyum süresince Üsküdar'ı geleceğe taşımak adına yapılmış, yapılmakta ve yapılacak olan çalışmalar kamuoyu ile paylaşıldı.

''1352'den Bugüne Şehir'' konusu ele alındı
Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen ve açılışını Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Prof. Dr. Mustafa İsen, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ile aralarında Üsküdar ile adları özdeşleşen Prof. Dr. Ümit Meriç, Prof. Dr. Nil Sarı, Süleyman Faruk Göncüoğlu gibi isimler ve çeşitli üniversitelerin rektör ve öğretim üyelerinin yaptığı Sempozyumun bu yılki konusunu, Üsküdar'ın ilk yerleşim tarihi olan ''1352'den Bugüne Şehir'' oluşturuyordu.

FOTOĞRAF GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

7. Üsküdar Sempozyumu, 2-4 Kasım tarihlerinde Üsküdar Belediyesi Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Kültür/Sanat

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir