Üsküdar Sempozyumu, kasımda başlıyor

Üsküdar'ın 660 yıllık kültür birikimine ışık tutmayı amaçlayan ''7. Üsküdar Sempozyumu'', 2-4 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Üsküdar Sempozyumu, kasımda başlıyor
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar'ın 660 yıllık kültür birikimine ışık tutmayı amaçlayan ''7. Üsküdar Sempozyumu'', 2-4 Kasım tarihleri arasında Üsküdar Belediyesi Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Üsküdar Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, İstanbul'un fethinden bir asır önce Türk yerleşiminin görüldüğü ve kök salmaya başladığı Üsküdar'ın 660 yıllık kültür birikimine ışık tutmayı amaçlayan sempozyuma, çeşitli üniversitelerin öğretim üyelerinden oluşan 28 kişilik bilim kurulu üyeleri katılacak.

Sempozyumun bu yılki konusunu ise Üsküdar'ın ilk yerleşim tarihi olan ''1352'den bugüne şehir'' oluşturacak.

Önce yerel bir perspektifle Üsküdar'ın ele alınacağı etkinlikte Üsküdar'ın tarih, edebiyat, eğitim, mimari, sanat gibi maddi ve manevi kültür birikimleri, dün, bugün, yarın bütünlüğü içerisinde gündeme taşınacak.

Üç günlük sempozyum süresince Üsküdar'ı geleceğe taşımak adına yapılmış, yapılmakta olan ve yapılacak çalışmalar kamuoyuyla paylaşılacak.

Sempozyumun açılışı, 2 Kasım Cuma günü Kandilli Geleneksel El Sanatları Merkezi'nde yapılacak.

Öte yandan, etkinlikte ''19. ve 20. Yüzyıl Haritalarında Üsküdar Sergisi'', ''Hanım Sultanların Ebedi Nakışları Sergisi'' ve ''Mavera Türk Müziği Topluluğu Konseri'' de yer alacak.

Sempozyum Programı İçin Tıklayınız


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Kültür/Sanat

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir