Galata Kulesinden Üsküdar'a uçtu

Üsküdar Belediyesi tarafından bu yıl 24'üncüsü düzenlenen Uluslararası Katibim Festivali kapsamında 'Hezarfen Uçuşu' gerçekleştirildi.

Galata Kulesinden Üsküdar'a uçtu
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar Belediyesi tarafından bu yıl 24'üncüsü düzenlenen Uluslararası Katibim Festivali kapsamında ''Hezarfen Uçuşu'' gerçekleştirildi.

Üsküdar Belediyesi tarafından bu yıl 24'üncüsü düzenlenen Uluslararası Katibim Festivali kapsamında ''Hezarfen Uçuşu'' gerçekleştirildi. Paramotor ile uçuşuna Sarayburnu'ndan başlayan Abdullah Yıldız, Üsküdar Şemsi Paşa Meydanı'na iniş yaptı.

Hezerfen Ahmet Çelebi'nin 382 yıl önce Galata Kulesi'nden Üsküdar Şemsipaşa Meydanı'na gerçekleştirdiği uçuş, Uluslararası Katibim Festivali etkinlikleri kapmasında bu kez farklı bir formatla düzenlendi.

Abdullah Yıldız'ın paramotorla gerçekleştirdiği Hezarfen Uçuşu, Fatih Sarayburnu İskelesi'nde başlayıp Üsküdar Şemsi Paşa Meydanı'nda sona erdi. Abdullah Yıldız uçuş öncesi Sarayburnu İskelesi'nde bütün hazırlıklarını tamamladıktan sonra basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. Heyecanlı olduğunu söyleyen Yıldız, hava koşullarının da uygun olduğunu belirtti. Sarayburnu'ndan saat 15.00'da havalanan Yıldız, bir süre Galata Kulesi üzeri ve İstanbul Boğazı'nda tur attı. Yıldız'ın uçuşu yaklaşık 45 dakika sonra tamamlandı.

Uçuş sırasında Kıyı Emniyeti ve Deniz Polisi'ne ait botlar da Yıldız'ı denizden takip etti.

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Abdullah Yıldız'ın kendileri açısından ''Modern Hezarfen'' olduğunu ifade etti. Önümüzdeki yıl ışık oyunlarıyla süslenmiş bir gece uçuşu planladıklarını dile getiren Kara, Üsküdar'da böyle bir uçuş sonrası artık yeni planlamalara sahne olacağını, genç nesil için uçuş üzerine bir eğitim planlaması yaptıklarını belirtti.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Kültür/Sanat

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir