Çamlıca'da Camii Projesine 47 Başvuru

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Katibim Festivali'nin başlaması nedeniyle bir açıklama yaptı.

Çamlıca'da Camii Projesine 47 Başvuru
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Tarih boyunca pek çok ilim adamı, ressam, şair ve edebiyatçıya ev sahipliği yapan Üsküdar, şimdi sohbetlerin yapıldığı mekânların yeniden hayat bulduğu bir açık hava müzesine dönüşüyor.

Zamana yenik düşen tarihi mekânlar restorasyonla yeniden can bularak sivil toplum kuruluşları ve üniversiteler için eğitim yuvasına, önemli toplantı ve söyleşilere ev sahipliği yapıyor. Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ''Bizim yeniden doğrultmaya çalıştığımız şey, eski tekkeleri ve külliyeleri restore ederek hem şehrin o kültürel yapısını görüntü itibariyle kurtarmak hem de bunların eski günlerindeki gibi sivil toplum örgütlerinin kültürel faaliyetlerine ev sahipliği yapmak'' diyerek bu projeyi başlattıklarını belirtti.

Restorasyona 18 Milyon Lira
İl Özel İdaresi'nin restorasyon hamlesiyle pek çok yapının yeniden doğduğunu anlatan Kara, bu yıl sadece restorasyon için ayırılan bütçenin 18 milyon lira olduğunu açıkladı. 4 yılda toplam 45 milyon lira harcanan restorasyonla Üsküdar bir açık hava müzesine dönüştü. Kara, Marmaray Projesi'nin tamamlanmasının ardından Üsküdar'ın yepyeni bir çehreye kavuşacağını belirterek, ''Üsküdar yine o eski ferah günlerine kavuşacak'' dedi.

Çamlıca Tepesi'ne Camii Projesine 47 Başvuru
Çamlıca Tepesi'nde inşa edilecek cami projesinin danışma kurulunda da yer alan Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, 92 firmanın ön başvuruda bulunduğunu söyledi. Danışma Kurulu Başkanı Vahap Kanıtoğlu ise başvuru süresinin önceki gün sona erdiğini belirterek 92 firmadan 47'sinin hazırladıkları projelerle yarışmaya katıldıklarını söyledi. Kara, yurtdışı firmalarından da talep olduğunu belirterek, ''Umarım çok güzel bir proje seçilecek'' dedi. Seçimleri 9 Eylül'de tamamlanacak olan projeler için Kara ''Bu alanda yer alacak cami çok tartışılıyor ancak yapılacak cami alanın sadece yüzde 6'sını oluşturuyor. Geri kalan yüzde 94'te seyir terasları ve sosyal tesisler yer alacak ve Anadolu yakasının yeni cazibe merkezi olacak'' diye konuştu.


Sabah


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Üsküdar

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir