Necip Fazıl Kısakürek Üsküdar'da anıldı

Şair Necip Fazıl Kısakürek, ölümünün 29'uncu yılında, Sami Seyhani Derneği'nce Üsküdar'daki Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde düzenlenen programla anıldı.

Necip Fazıl Kısakürek Üsküdar'da anıldı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Şair Necip Fazıl Kısakürek, ölümünün 29'uncu yılında, Sami Seyhani Derneği'nce Üsküdar'daki Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde düzenlenen programla anıldı.

Kur'an-ı Kerim okunmasıyla başlayan programda konuşan edebiyatçı-yazar Mustafa Miyasoğlu, çok yönlü bir insan olan Kısakürek'in şair sıfatının yanı sıra çok önemli vasıfları olduğunu söyledi.

İnsanların, ölümünün üzerinden zaman geçtikçe unutulmaya başladığını dile getiren Miyasoğlu, ancak son yıllarda büyük üstat Kısakürek'e farklı bir alaka olduğunu ifade etti.

Miyasoğlu, 28 Şubat döneminde müspet veya menfi olarak kimsenin Kısakürek'ten bahsedemediğini, o dönem birçok önemli üstadın unutturulmaya çalışıldığını kaydetti.

Mustafa Miyasoğlu, ''Kısakürek'in Büyük Doğu dergisinde özetlediği bir ideali vardı. O artık Türkiye'nin gündemine biraz daha yerleşiyor'' dedi.

Kısakürek'in birçok talebe yetiştirdiğini, birçok insanın onun görüşlerinden etkilendiğini söyleyen Miyasoğlu, bugün Türkiye'de merkez sağ ve sağ kanattaki hemen hemen herkesin Kısakürek'ten bir şeyler aldığını anlattı.

Çok sayıda konferans veren Kısakürek'in, tüm kesimler tarafından merak edilen bir şahsiyet olduğunu belirten Miyasoğlu, bu kadar merak uyandıran Kısakürek'in hikayeciliğinin de çok önemli olduğunu kaydetti.

Miyasoğlu, 72 hikayesi olan Kısakürek'in hikayeciliğinin kendine has bir üslubu olduğunu, hikayeciliğinin şairlik yönünden çok beslendiğini dile getirdi.

Programa, edebiyatçılar ve vatandaşlar katıldı.


Gerçek Gündem


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Kültür/Sanat

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir