Mina Feingold Heykel Sergisi yarın IAC'de açılıyor

Feingold'un bu anlamlı sergisi, 29 Mart - 3 Nisan arasında International Art Center'(IAC) da sanatseverler ile buluşuyor.

Mina Feingold Heykel Sergisi yarın IAC'de açılıyor
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Feingold'un bu anlamlı sergisi, 29 Mart - 3 Nisan arasında International Art Center'(IAC) da sanatseverler ile buluşuyor.

Mina Feingold Kimdir?
Mina Feingold Fransız bir heykeltraş. 1989 yılında sinemada izlediği, Camille Claudel hakkında bir filmden etkilenerek hayatının yönünü değiştiren Feingold için anıtsal eserler meydana getirmek yeri doldurulamaz bir tutku. ''Kuaför'' ismini verdiği 1990 tarihli ilk eserinden beri gerçek modellerle çalışan ve kadın bedenini heykelleriyle yeniden yaratan Mina Feingold, kariyerinin 20. yılında ilk kez bir erkek figürüne ilgi duydu: Bu, bir semazen figürüydü. Semazenlerin, yoğun konsantrasyon duygusunun getirdiği muhteşem bir denge ile saatlerce dönebilmelerinden çok etkilenen Feingold ''Dönen Derviş'' adlı, 7 metre yüksekliğindeki eserini 2010 yılında tamamladı. ''Dönen Derviş'' ile, kelimelerle ifade etmesi güç transa geçme hissini dünyaya anlatmak isteyen heykeltraş, bu güçlü duyguyu heykelin devasa boyutuyla betimlediğini söylüyor. Plastik malzemeden oluşan, 5 ton ağırlığındaki heykelin yapımı, 4 kişinin yardımı ile 3,5 ay sürdü. Heykelin yapım sürecinde Mevlana felsefesi ve mistisizmle yakından ilgilenen Mina Feingold'un en büyük hayali, heykelini bu felsefenin doğduğu topraklarda, Türkiye'de sergilemek...

Feingold'un bu anlamlı sergisi, 29 Mart - 3 Nisan arasında International Art Center'(IAC) da sanatseverler ile buluşuyor.

Heykel Sergisi
Tarih : 29 Mart - 03 Nisan 2010
Kokteyl : 29 Mart Perşembe, 18:30
Telefon : 0216 310 83 94
Ziyaret Saatleri : Salı-Pazar 10:00-19:00
Adres : Selami Ali Mh. Gazi Cad. Görümce Sk. No:7 Bağlarbaşı, Üsküdar/İstanbul


Üsküdar 34


Puan Ver 0Puan Ver 0Puan Ver 0Puan Ver 0Puan Ver 0

Kültür/Sanat

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir