Muhtarlara maddi yardım yapılacak

Üsküdar Belediye Meclisi'nde Ocak 2012 oturumunda 33 Mahallenin muhtarlarına maddi yardım yaparak katkıda bulunma kararı aldı.

Muhtarlara maddi yardım yapılacak
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Belediye Meclisi'nde muhtarlara maddi yardım oylandı

Üsküdar Belediye Meclisi Ocak 2012 oturumuna bütçe ile başlandı. Yılın ilk meclisi olması nedeniyle Belediye Başkanı Mustafa Kara'da meclis toplantısına katıldı. Kara, bütçeyle ilgili bir konuşma yaparak meclis üyelerini bilgilendirdi. Ardından her yıl yeniden yapılan meclis denetleme kurulu üyeleri yapılan gizli oylama ile belirlendi. Oylama sonucuna göre; Şahin Avşar 35 oy, İsmail Türkoğlu 34 oy, Kevser Mehel 36 oy, Doğan Tekel 31 oy, ve Mehmet Akyıldırım 27 oy aldı. 1 oy ise geçersiz sayıldı. Verilen bu oylara göre Kevser Mehel 37 oyun 36'sını alarak seçilmiş oldu.

Meclisin ikinci gün oturumunda ise gündeme ilginç bir teklif geldi. Son dönemde tüm devlet kurumlarında T.C. Kimlik Numarası ve buna mütakip kişisel bilgilerin merkezden yönetilmesi nedeniyle muhtarlardan alınan bir çok evrak alınmaz oldu. Önceki senelerde mahalle muhtarları vermiş oldukları bu evraklarla kırtasiye ve evrak giderlerini karşılıyorlardı. Fakat son dönemde durumun tam tersi bir durum yaşanmaya başlaması bazı muhtarlıların adeta işlevini yitirmesine neden oldu. AK Partili meclis üyeleri hazırladıkları teklifi mecliste oylamaya sunarak muhtarların bu noktada desteklenmesi ve katkı sağlanması yönünde oldu. Daha önce böyle bir yardımın yapılmıyor olmasının da altını çizen meclis üyeleri bu açıdan da önemli bir çalışma olduğunu söylediler. Teklif tasarısı kısaca her ay mahalle muhtarlarına belediye tarafından 350 TL civarında bir yardımın muhtarlara yapılması yönündeydi. Ana muhalefet partisi CHP meclis üyeleri ise bu teklife sıcak bakmadı ve teklif oylamasında red oyu verdiler. CHP'li meclis üyeleri bu teklifin çok yetersiz bir teklif olduğu ve normal şartlarda en az 1000 TL yardım yapılmasının gerektiğini söyleyerek teklifi red ettiler. Şubat ayında ise Üsküdarı yakından ilgilendiren 1/1000 lik planlar mecliste görüşülecek.

Üsküdar Postası Gazetesi


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Üsküdar

En Çok Okunan Haberler

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2019 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi :
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.