Madam Marika'nın Serveti

''Yahu biz Ermeni'siyle, Türk'üyle, Kürt'üyle Osmanlı değil miyiz? Yüzyıllardır böyle huzur içinde yaşamadık mı?..''

Madam Marika'nın Serveti
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

''Yahu biz Ermeni'siyle, Türk'üyle, Kürt'üyle Osmanlı değil miyiz? Yüzyıllardır böyle huzur içinde yaşamadık mı?..''

''Marika'nın Serveti'' adlı tiyatro oyun, 27 Ocak 2012 Cuma akşamı saat 19:00'da Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde ücretsiz olarak sergilenecektir. Yönetmenliğini Haldun Dormen'in yaptığı ve 17 kişilik profesyonel bir kadroya sahip olan Oyun, 1915 ermeni meselesini, Fransa nın ve Avrupa ülkelerinin bu soruna etkilerini anlatmaktadır.

Oyun, Osmanlı'nın son yıllarında bozulan Türk-Ermeni ilişkileri sonrasında Fransa'ya göçen Marika'nın tekrar Türkiye'ye dönmesini konu almaktadır. Van'ın merkeze bağlı köylerinden Zeve'de yaşayan Hafız'ın en yakın dostları, Ermeni İnşaat ustası Hampar ve kardeşi Haçik'tir. Hafız'ın oğlu Yusuf ise bıyıkları yeni terlemiş bir delikanlıdır ve Hampar'ın kızı Marika'yı sevmektedir. Her fırsatta Marika'yı görmeye çalışır. Marikada Yusuf'u çok sevmektedir ama komitacıların kışkırtma çabalarının gölgesine girmektedir. Acaba Yusuf Marika'ya, Marika servetine kavuşabildi mi?


Üsküdar 34Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Kültür/Sanat

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini
Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi :
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir