Aşk Üsküdar'dan Taştı

Mevlana 738'inci vuslat yıldönümünde Üsküdar'da Şeb-i Arus programıyla anıldı.

Aşk Üsküdar'dan Taştı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Organizasyonda bir fotoğraf ve hat sergisi de konuklarla buluştu. Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen program halktan yoğun bir talep görünce Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nin ikinci salonu da açılarak törenin görüntüsü sinevizyon ile konuklara izlettirildi. Birçok kişinin de yer bulamadığı için geri dönmek zorunda kaldığı program mini bir tasavvuf konseriyle başladı.

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara'nın yurtdışında olması sebebiyle katılamadığı programda Başkan Yardımcısı Hasan Ekmen Bir konuşma yaparak ''Mevlana'nın öğretileri bu toprakların mayasıyla yoğrulmuş yine bu topraklara can vermiştir. Yüzyıllardır tüm dünyayı etkilemeye devam etmektedir. Allah hepimize hakikat aşkıyla yanmayı nasip etsin'' dedi.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN

Mevlana 738'inci vuslat yıldönümünde Üsküdar'da Şeb-i Arus programıyla anıldı.

''İnsan Sevdiğinin Yörüngesindedir''
Mevlevi Üstadı Mustafa Özbay'ın Mevlevilik ve aşk üzerine yaptığı söyleşi konukların soruları ile devam etti. Özbay Mevlana'nın aşk felsefesine vurgu yaparak ''insan neyi seviyorsa odur, sevdiğine benzer, sevdiğinin yörüngesindedir'' şeklinde konuştu. Mesnevi'den örnekler veren Özbay, Mesnevi'de 5000 ayetin 6000'in de hadis tefsiri yapıldığını belirtti.

Söyleşinin ardından semazen ekibi sahne alarak sema ayini icra ettiler. Tasavvuf müziği eşliğinde gerçekleşen sema ayini izleyicileri adeta mest etti. Program sonunda Mustafa Özbay Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara'ya teşekkür ederek bir hediye takdim etti. Başkan Vekili Kevser Mehel de Özbay'a bir plaket takdim ederek teşekkürlerini sundu.


Üsküdar 34



Puan Ver 4Puan Ver 4Puan Ver 4Puan Ver 4Puan Ver 4

Kültür/Sanat

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir