Üsküdar Sempozyuma Hazırlanıyor

Üsküdar Sempozyumları'nın yedincisi 2-4 Kasım 2012'de gerçekleşecek.

Üsküdar Sempozyuma Hazırlanıyor
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Yıllardır düzenlenen ve bir gelenek haline gelen Üsküdar Sempozyumları'nın yedincisi 2-4 Kasım 2012'de gerçekleşecek. Sempozyum duyurusunun yapılmasıyla birlikte akademisyenler bildirilerini hazırlayarak sempozyumun bilim kuruluna teslim edecekler.

Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen sempozyumun bu sene ki konusu ise Üsküdar'ın ilk yerleşim tarihi olan ''1352'den Bugüne Şehir''. Hükümetin politik vizyonuna Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nı eklemesi ve Üsküdar'ın da içerisinde yer aldığı İstanbul için ''Kanal İstanbul Projesi''nin geliştirilmesi konunun seçilmesinde önemli bir etken oluşturuyor.

Daha önce 6 kez ağırlıklı olarak tarihi ve kültürel değerler üzerinden düzenlenen sempozyum bu kez ''şehir'' kavramından yola çıkarak önemli bir katkı sunmaya hazırlanıyor.

Sempozyuma katılacak olan akademisyenler 1 Nisan 2012 tarihine kadar tebliğin başlığını ve 150-200 kelimelik özetini, elektronik posta, faks veya uygun görecekleri bir vasıta ile sempozyum sekretaryasına ulaştıracak. Sempozyum Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde düzenlenecek. Sempozyumla ilgili gerekli bilgi ve sürekli iletişim www.uskudarsempozyumu.org adresinden sağlanabiliyor.


Üsküdar 34Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Kültür/Sanat

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir