Selimiye ve Kuleli turistik alan olmalı!

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Haber Türk'de yayınlanan Söz Sende'de programında Balçiçek İlter'in konuğu oldu.

Selimiye ve Kuleli turistik alan olmalı!
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et
Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Haber Türk'de yayınlanan Söz Sende'de programında Balçiçek İlter'in konuğu oldu.

İstanbul Boğazı'na kıyısı olan Belediyelerin oluşturduğu Boğaz Belediyeler Birliği Başkanı da olan Mustafa Kara, İstanbul'un siluetiyle ilgili yeni bir ''öngörünüm çizgisi'' projesi üzerinde çalıştıklarından bahsetti.

Boğaz'ın yeni öngörünüm çizgisi ile ilgili ipuçları veren Kara, ''Boğaz'la ilgili 12 Eylül sonrası askeri hükümet döneminde bir 'Boğaz yasası' çıkarılmış.  Askerler bir motora binmişler belli bir yere kadar gitmişler, 'Boğaz çizgisi buraya kadar olsun' deyip geri dönmüşler. Baktığımızda korumaya yönelik bir yasa olduğunu görüyoruz ancak, o günkü teknolojiyle bugünkü teknoloji bir değil. Bu çizgi yeniden tarif edilmeli.'' dedi.

Mustafa Kara, kıyılarda yapılacak yatırımlarda öncelik ticari ve turistik projelere verileceğini ifade etti ve Kuleli Askeri Lisesi ve Boğaz'a bakan pek çok askeri tesisin de turistik amaçlı dönüştürülmesinin düşünüldüğünü belirtti. Kara, ''Bir askeri disiplin olarak düşünüldüğünde Heybeli Ada'da bir deniz lisesinin bulunması önemlidir. Ama Kuleli'de askeri okulun bulunmasının bir anlamı yok. Bu Selimiye için de geçerli. Bunların hepsi bir proje içinde değerlendirilebilir. O dönem askeri hükümet tarafından yapılan düzenlemeleri tekrar yapalım, öngörünüm çizgisini de yeniden çizelim. O alanlar daha doğru kullanılmalı, oralarda kongreler, uluslararası toplantılar yapılmalı. Askeri eğitim başka yerde de yapılabilir.'' diye konuştu.

Projenin taslak halinde olduğuna da değinen Kara, ''Proje için çeşitli sivil toplum örgütlerinden, turizmcilerden bu şekilde teklifler aldık. Bu işe böyle kalkıştık.'' ifadelerini kullandı.


HaberTürkPuan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Üsküdar

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir