Sıcak Yemek, Üsküdar'a Emanet

Van'da meydana gelen deprem sonrasında yardıma koşan Üsküdar Belediyesi 10 köyde sıcak yemek dağıtımını sürdürüyor.

Sıcak Yemek, Üsküdar'a Emanet
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et
Depremzedelerin Sıcak Yemeği Onlara Emanet
Van'da meydana gelen depremlerle sarsılan, soğuk ve karlı havanın da etkisiyle zor günler geçiren depremzedelere sıcak yemek dağıtımı, değişik köylerde de sürdürülüyor.

Aşevlerinde pişirilen yemekler çeşitli belediyeler ile kurum ve kuruluşların desteğiyle kent merkezinin yanı sıra köylere ulaştırılıyor.

Van Valiliğinin organizasyonunu üstlendiği, Üsküdar Belediyesi'nin ise dağıtımda destek verdiği yemek dağıtımları merkeze bağlı Özyurt, Dağönü, Yeşilsu, Esenpınar, Halkalı, Şahgeldi, Pınarbaşı, Güveçli ve Göllü köyleri ile Yeşilsu'ya bağlı Yabalı mezrasında yoğun bir şekilde sürdürülüyor.

Van'da meydana gelen deprem sonrasında yardıma koşan Üsküdar Belediyesi 10 köyde sıcak yemek dağıtımını sürdürüyor.

Söz konusu bölgelerdeki dağıtım organizasyonunun sorumlusu gıda mühendisi Dr. Bülent Hallaç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hasar gören, sağlık ve can kaybı açısından etkilenen köylere yönelik yemek dağıtım işini üstlendiklerini söyledi.

Yemek dağıtımına Üsküdar Belediyesinin büyük katkı sağladığını dile getiren Hallaç, ''Söz konusu köylerde yaşayan yaklaşık 5 bin kişiye sıcak yemek götürüyoruz. Yemek dağıtımının yanı sıra köylerde yaşanan diğer sorunlara da ekip olarak zaman zaman el atıyoruz. Yemek sevkıyatımız saat 10.30 ile 11.00 arasında başlıyor ve 16.00'ya kadar sürüyor. Üç ayrı koldan yemek dağıtımı yapılıyor. Dağıtımların vatandaşların yerleşik hayata geçmesine kadar süreceğini tahmin ediyorum'' dedi.

Van'da meydana gelen deprem sonrasında yardıma koşan Üsküdar Belediyesi 10 köyde sıcak yemek dağıtımını sürdürüyor.

Halkın yemek dağıtımını çok iyi karşıladığını belirten Hallaç, ''Halkımızın sağ duyulu davranması bizi mutlu ediyor. Soğuk kış günlerinde onların evlerine sıcak yemek götürerek yaralarını sarmaktan memnunuz. Zor doğal şartlara rağmen yemek dağıtımlarımız aksamadan sürüyor. Mesafe uzak da olsa gerekirse kendi elimizle yemekleri götürüyoruz. Artık depremin meydana geldiği ilk anlardaki sıkıntıları aştık'' şeklinde konuştu.

Buzlu yollara rağmen kamyonetlerle ulaşılan köylerde, soğuk havaya aldırış etmeden yemek almaya gelen çocuklar, plastik kovalara doldurulan yemekleri evlerine götürebilmek için çaba gösteriyor.


Beyazgazete.comPuan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Üsküdar

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir