Birlik Camii yönetiminden cevap var

Çengelköy Güzeltepe'de bulunan Birlik Camiisi ile ilgili basında yer alan iddiaalara cevap aradık...

Birlik Camii yönetiminden cevap var
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çengelköy Güzeltepe'de bulunan Birlik Camiisi ile ilgili basında yer alan iddiaalara cevap aradık...

Geçtiğimiz günlerde ulusal basında yer alan ve internet sitemizde de yayınladığımız haberde Güzeltepe Birlik Camii Derneği yöneticileri hakkında bazı iddialar yer almıştı. Bölgemizde yaşayan pek çok vatandaş bu konularda bilgimiz olup olmadığını soruyordu. İnternet sitemiz yazarlarında Yalçın Soysevinç aynı zamanda Boğaziçi Çengelköy Gazetesi sahibi, iddiaların muhatabı Dernek Başkanı Mehmet Ali Karakelle'ye bir ziyaret yaparak dernek ile ilgil bilgiler aldı. Değerli okurlarımızla bu bilgileri paylaşarak merakları gidermek istedik.

Başkan Karakelle açıklamasında ''1991'de kurulan Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneğimiz 1996'da inşaata başladı. Sağlam zemine ulaşabilmek için yaklaşık 1000 kamyon hafriyat çıkarıldı. Zemin etütleri yapıldı. İTÜ tarafından kontrolleri yapıldı. İmalatlar depreme dayanıklı radyel temel olarak yapıldı. Var olan dükkanlarımızın kiralamaları açık arttırma usulü ile yapılmaktadır. Yönetimden birkaç üyemizin çocuklarının kiracımız olduğu doğrudur, ancak bunlar kiralarını ödemektedirler. Kiracılarımız kiralarını ödedikleri gibi inşaatlara da yardımcı oluyorlar. Gelen yardımlara ve aylık kira gelirlerine göre hem camiiyi yaşatmaya kuran kursunda bulunan 5 derslikte 6 hocamız eşliğinde öğrencilerimizin eğitimine harcanmasının yanı sıra kalan bütçe inşaata harcanmaktadır. Proje çok büyük ve katlar fazla olduğundan (toplam 14.000m2) inşaat yıllara yayılmıştır. Bugüne kadar gelir getirecek iş yerleri bitirildi artık binamız sürekli gelir getirir hale geldi. Kiler Market'in ilk yıllardaki gelirleri tamamıyla inşaata gitti (Sözleşmesi yap işlet şeklindeydi).

İstanbul Valiliği'nden son dönem iddialarla ilgili inceleme yapıldı. Kiraların uygun olduğu görüldü hepsine yüzde 10 zam yapılarak çevreye uyarlama yapıldı. Camiimizi bu günlere getirirken sevinçlerimiz oldu. İ.H. Konyalı İlköğretim Okulunun daha büyük yapılmasına destek olduk. Mahallemize güzel büyük bir camii kazandırdık. Camiimizin adını ''BİRLİK'' koyduk, insanlar kaynaşsın birlik olsun istedik. Üzüntülerimiz de oldu. Sağlık Ocağı'nın binamızda olmasını eleştirenler bile oldu. Sağlık Ocağı kararını Dernek Genel Kurulu almıştı. Bireysel çekişmeler ve acımasız eleştiriler bizi üzüyor. Ancak son dönemde inşaatımız hızlandı. Eylül ayı ile beraber çatı betonu dökülecek. Ondan sonra sırayla kurşun kubbemiz dış cephe kaplamamız ve boyası da yapılacak daha sonra gündemimizde inşaat olmayacak.

Kararlar yönetimimizde anlaşarak alınıyor. Denetleme Kurulu Başkanı Tahsin Erdemir'de görevini hakkıyla yapıyor.

Camiimizin imalatında emeği geçen herkese teşekkürü Çengelköy Gazetemiz aracılığı ile yapmayı bir borç biliriz'' dedi...


Çengelköy Gazetesi - Yalçın SoysevinçPuan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Üsküdar

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini
Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi :
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir