Üsküdar'da ''Yaz Spor Okulu'' zamanı

Üsküdar Belediyesi ilçedeki gençlere yönelik çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu sene Çamlıca Spor Okulu'nda ikincisi açılan ''Engelliler ve Normal Çocuklar Yaz Spor Okulu'' 29 Haziran 2015 ve 6 Eylül 2015 tarihleri arasında ücretsiz olarak hizmet verecek.

Üsküdar'da ''Yaz Spor Okulu'' zamanı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar Belediyesi ilçedeki gençlere yönelik çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu sene Çamlıca Spor Okulu'nda ikincisi açılan ''Engelliler ve Normal Çocuklar Yaz Spor Okulu'' 29 Haziran 2015 ve 6 Eylül 2015 tarihleri arasında ücretsiz olarak hizmet verecek.

5 BRANŞTA 1235 ÖĞRENCİYE EĞİTİM

Okulların kapanmasıyla birlikte gençleri iyiler ve iyiliklerle buluşturmak gayesiyle hayata geçirilen yaz okulları 5 branşta 1235 öğrenciye spor eğitimi verecek.

Okulların kapanmasıyla birlikte gençleri iyiler ve iyiliklerle buluşturmak gayesiyle hayata geçirilen Üsküdar Belediyesi yaz okullarında 5 branşta 1235 öğrenciye spor eğitimi verecek.

9 ile 16 yaş arası çocukların spor yapmalarına imkân tanıyan ve basketbol, voleybol, hentbol branşlarında hizmet veren Yaz Spor Okulu'nda daha küçük yaş grubu olan 5 ile 8 yaş arası çocuklar için ise Beceri Gelişimi ve Eğitsel Oyunlar (eğlenceli atletizm) kapsamında sporu tanımayı ve sevdirmeyi hedefleyen dersler de yer alıyor.

Tamamen ücretsiz olan Yaz Spor Okulu'nda, spor akademisi mezunu 14 eğitimci çocuk ve gençlere eğitimlerinde yardımcı oluyor.

Basketbolda 387, voleybolda 226, hentbolda 42, beceri gelişiminde 460 ve Engeliler (Özel Sporcular) branşlarında 120 olmak üzere toplamda 1235 öğrenci spor eğitimi alacak.

120 ENGELLİ ÇOCUĞA SPOR YAPMA İMKANI

Engelliler Yaz Spor Okulu'nda ise zihinsel engelli, bedensel engelli, otistik, çoklu engelli ve görme engelli çocuklar spor yapacak. Engellileri evden çıkarıp sosyal hayata entegre etme ve spor sayesinde gelişimlerine katkı sağlama amacıyla düzenlenen projede 120 engelli çocuk spor yapma şansına kavuşacak.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Yaz Spor Okulu'nu ziyaret ederek ilgililerden bilgi aldı.

BAŞKAN TÜRKMEN'DEN SPOR OKULAN ZİYARET

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Yaz Spor Okulu'nu ziyaret ederek ilgililerden bilgi aldı. Salonda çalışma yapan çocuklarla yakından ilgilenen Başkan Türkmen, burada yaptığı konuşmasında, ''Böylesine güzel bir şehirde yaşıyor olmaktan ve böylesine güzel evlatlara sahip olmaktan dolayı çok şanlıyız. Bu nimetlere ne kadar şükretsek yine de azdır'' dedi.

Hilmi Türkmen, ''Çocuklarımız ne kadar sporla meşgul olurlarsa, sporun her hangi bir branşıyla kendilerine zaman ayırırlarsa hem ahlaki yapıları hem karakterleri gelişir hem de derslerindeki başarıları o oranda artar''

Eğitim, spor, sağlık ve kültürün iç içe kavramlar olduğuna değinen Başkan Hilmi Türkmen, ''Çocuklarımız ne kadar sporla meşgul olurlarsa, sporun her hangi bir branşıyla kendilerine zaman ayırırlarsa hem ahlaki yapıları hem karakterleri gelişir hem de derslerindeki başarıları o oranda artar'' diye konuştu.

SOKAK KÜLTÜRÜ YERİNE SPOR KÜLTÜRÜ

Üsküdar Belediyesi Spor Müdürü Hüsnü Saraç, Yaz Spor Okulunda 2 ay boyunca eğitim vermeye devam edeceklerini belirterek, ''Okulların tatil olmasıyla birlikte çocuklarımızı sokaklardan almak, onlara spor kültürü, bunun yanında spor eğitimi vermek için çaba gösteriyoruz. Burada eğitim alacak gençlerimiz hem güzel arkadaşlarla bir arada olma şansı bulur hem de sporunu yaptıktan sonra gider evine istirahat eder'' diye konuştu.

Üsküdar Belediyesi Yaz Spor Okulu'na katılan tüm çocuklara ücretsiz tişört ve çanta dağıtıldı

ÜCRETSİZ TİŞÖRT VE ÇANTA

Hüsnü Saraç, eğitime 3 gün devamsızlık eden öğrencilerin kaydının silineceğini hatırlatıp, ''Yaz Spor Okulu'na gelen bütün çocuklarımıza ücretsiz tişört ve çanta dağıtıyoruz. Bütün gayretlerimiz gençlere en iyi hizmeti vermek'' dedi.

Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Spor

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir