Beylerbeyi Spor Kulübü

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kuruluş: 1911

Renkler: Yeşil - Kırmızı

Başkan: Mustafa YAZICI

Adres: Beybostanı Sk. No:2 Beylerbeyi/Üsküdar

Telefon: 0216 318 83 63

Faks: 0216 422 35 13

Stadyum: 0216 321 48 49

Kurucular: Ruşen ERMAN, Raşit CEREN, Mashar İNANGÖZ

Beylerbeyi Spor Kulübü Derneği 1903 yılında Ruşen ERMAN, Cahit CEREN, Mahsar İNANGÖZ, tarafından kurulmuştur. 1911 Senesinden futbol ve kürek branşlarının tescili yapılmıştır.

Daha sonraki yıllarda Boks, Judo, Basketbol, Voleybol, Korumalı Futbol, Yüzme, Sualtı Sporlarının tescili yapılarak birçok dalda Türk Sporuna hizmet vermiştir.

Futbolda 1.Amatör Küme, İstanbul Mahalli Lig, Türkiye 2.Ligi ve Türkiye 3.Liglerinde çeşitli tarihlerde müsabakalara katılan Beylerbeyi Spor Kulübü; Sabahattin ERMAN (Ordu Milli), Şeref HAS (Fenerbahçe), Metin ERMAN (Beşiktaş), Ruhi ERMAN (Hacettepe), Birol PEKER (Fenerbahçe-Beşiktaş), Gazanfer UTKAN (Kasımpaşa), Beran OMAY (Galatasaray), Lütfü ISIGÖLLÜ (BEŞİKTAŞ), Murat KANAL (Galatasaray) gibi Türk Futboluna bir çok yıldız oyuncu getirmiştir.

Bir asra yakın Türk Sporuna hizmet eden Beylerbeyi Spor Kulübü?ne bugüne kadar Ruşen ERMAN, Cahit CEREN, Ömer ÖZRUHA, Ali ERSOY, Mehmet PEKMEZCİ, Sedat USTA, Mehmet TOPÇUOĞLU, Cengiz KAPTANOĞLU, Ünal BAŞARAN, Sinan VARDAR, Muzaffer OFLAZ, Mehmet KARGI, Osman BÜYÜK ve Selahattin SARAÇOĞLU Başkanlık yapmışlardır. Halen Mustafa YAZICI Başkanlık yapmaktadır.

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.00 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir