Yaz Okullarına büyük ilgi

Üsküdar Belediyesi'nin çocuk ve gençlere yönelik olarak gerçekleştirdiği yaz okulları tıpkı diğer senelerde olduğu gibi yoğun ilgi görüyor.

Yaz Okullarına büyük ilgi
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar Gençlik ve Eğitim Merkezleri ''ÜSGEM'' bünyesinde eğitim gören yaklaşık 7 bin genç kayıt oldukları yaz okullarında eğlenerek öğrenmenin tadını çıkartacak.

Üsküdar Gençlik ve Eğitim Merkezleri ''ÜSGEM'' bünyesinde eğitim gören yaklaşık 7 bin genç kayıt oldukları yaz okullarında eğlenerek öğrenmenin tadını çıkartacak.

YAZ OKULLARINDA YOK YOK

15 Haziran - 15 Ağustos 2015 tarihleri arasında devam edecek olan programda etkinlikler iç ve dış olmak üzere iki aşamadan oluşuyor.

Bilgi Evleri ve Çocuk Akademileri bünyesinde gerçekleştirilen iç etkinliklerde öğrenciler, kitap okuma saatleri, sinema saati, bilişim dersleri, iletişim ve yaşam becerileri dersleri, sanat atölyesi, değerler eğitimi, eğlenceli spor ve oyun saatleri etkinlikleriyle sosyal ve fiziksel yönlerini geliştirirken; akıl oyunları, hafıza atölyesi, bulmaca saatleri, geleneksel çocuk oyunları, maharetli eller saati, astronomi eğitimi, robotik eğitimleri, drama, satranç ve mangala saati gibi etkinliklerle de yeteneklerini geliştirme imkânı elde ediyorlar.

Dış etkinlikler bünyesinde gerçekleştirilecek olan yüzme, at biniciliği, spor turnuvaları, yarışmalar, bisiklet turları gibi eğlenceli aktivitelerle yazın tadını çıkartacak olan çocuklar kültür gezileri ile yaşadıkları ilçeyi ve şehri yakından tanıma fırsatı bulacaklar.

Üsküdar Belediyesi'nin yaz okullarında matematiğin yanında Osmanlıca eğitimi alma olanağına kavuşurken diğer yandan Türkçe, hadis, siyer, adabı muaşeret dersleri alabiliyor.

MATEMATİĞİN YANINDA OSMANLICA

Kütüphane Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını sürdüren ÜSGEM'e bağlı olan Üsküdar Gençlik Akademisi öğrencisi 60 öğrenci, Üsküdar Belediyesi'nin yaz okullarında matematiğin yanında Osmanlıca eğitimi alma olanağına kavuşurken diğer yandan Türkçe, hadis, siyer, adabı muaşeret dersleri alabiliyor.

Gençlere yönelik olarak ayrıca kitap okumaları, şahsiyet sunumları, film izlemeleri ve tahlilleri ile kültürel geziler de tertipleniyor.

Bu okullarla öğrencilerin yaz tatilini verimli geçirmelerinin yanı sıra; gezi, spor aktiviteleri, sinema, tiyatro faaliyetleri gibi sosyal etkinlikler ile eğlenerek öğretmek hedefleniyor.

''Üsküdar Belediyesi Yaz Okulu'' bu yaz da Üsküdarlı çocukların vazgeçilmezi olmayı hedefliyor.

Her yaz öğrencilere yeni arkadaşlıklar edinme, öz güvenlerini geliştirme ve sosyal gelişimlerine olumlu katkıda bulunma gibi güzellikleri katan ''Üsküdar Belediyesi Yaz Okulu'' bu yaz da Üsküdarlı çocukların vazgeçilmezi olmayı hedefliyor.

Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Eğitim

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir