Sumocu Robotlar Üsküdar'da kapıştı

Üsküdar Belediyesi ile İstanbul Şehir Üniversitesi işbirliği ile Şehir Oyunları Robot Yarışması düzenlendi. Yarışmada teknolojiye meraklı gençlerin robotları birbirleriyle kıyasıya mücadele etti.

Sumocu Robotlar Üsküdar'da kapıştı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

İstanbul Şehir Üniversitesi Batı Kampüsü'ndeki yarışma için Türkiye'nin dört bir yanındaki üniversite ve liselerden 170 robotun kaydı yapıldı.

Yarışmaya katılan ekipler, iki gün sürecek etkinlikte, çizgi izleyen, serbest, sumo ve mini sumo kategorilerinde dereceye girmek için çaba gösterecek.

ÜSKÜDAR BELEDİYESİ'NİN GURURU ÜROTAM

Üsküdar Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını sürdüren Üsküdar Gençlik ve Eğitim Merkezlerine bağlı Üsküdar Robot ve Teknoloji Araştırmaları Merkezi (ÜROTAM) tarafından yapılan robotlarda yarışmaya katıldı.

ROBOT YARIŞLARINI BAŞKAN TÜRKMEN'DE İZLEDİ

Teknolojiye meraklı gençlerin yaptıkları robotlarında sergilendiği ve görücüye çıktığı etkinlikte, Çizgi İzleyen Robot, Sumo Robot, Labirent Robot kategorilerinde yarışmalar yapıldı. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'inde izlediği robot yarışlarında robotlar kıyasıya mücadele etti.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'inde izlediği robot yarışlarında robotlar kıyasıya mücadele etti.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, ''Üsküdar Belediyesi ile İstanbul Şehir Üniversitesi işbirliği ile yapılan bu yarışma aslında ülkemiz adına da Türkiye adına da önemli bir yarışma. Çünkü robot yarışması Türkiye'de ilk defa yapıldı.

Üsküdar Belediyesi ile İstanbul Şehir Üniversitesi işbirliği ile Şehir Oyunları Robot Yarışması düzenlendi.

Biz Türkiye olarak bilgi teknolojisi, bilgi çağı, internet çağı noktasında henüz daha işin başındayız. İşte üniversiteler ve yerel yönetimler işbirliğinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha görmüş olduk. Bizim gençlerimiz maşallah fırsat verildiğinde bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirebilecek kapasiteleri var. Biraz önce gençlerimizin hazırlamış olduğu gösteriyi izledik. Doğrusu çok mutlu olduk. Biz her zaman diyoruz ya hani okuyan, düşünen üreten gençlik. Gerçekten de gençlerimiz okuduklarını, düşündüklerini tatbik etme noktasında maşallah baya becerikliler. İnşallah bu yarışma bu şenlik yeni açılımlara, teknolojideki bu sahada ki açığımızı kapatma anlamında önemli bir etkinlik olacaktır. Artık uluslararası yarışmalarda bizi birincilikten başka sonuç kesmez. Ben bu gençlerimize güveniyorum'' diye konuştu.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, ''Biz Türkiye olarak bilgi teknolojisi, bilgi çağı, internet çağı noktasında henüz daha işin başındayız.''

Başkan Türkmen ziyaret sonrası etkinliği düzenleyen ekiple okul kapısında hatıra fotoğrafı çektirdi.

Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Teknoloji

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir