8.'inci Üsküdar Spor Oyunları başladı

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92. yılını kutlayacağımız bu yıl, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasında Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen ve 20-26 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek ''Üsküdar Spor Oyunları'' başladı.

8.'inci Üsküdar Spor Oyunları başladı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Bu yıl sekizinci düzenlenen ve 6 branştan toplam 5 binden fazla minik sporcunun katıldığı Üsküdar Spor Oyunları'nın açılışı, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler ve Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen tarafından yapıldı.

Üsküdar Spor Oyunları'nın açılışı yapıldı

Atletizm (Eğlenceli Kros Yarışması), karate, hentbol, judo, Tekvando ve yüzme olmak üzere toplamda 6 branşta gerçekleştirilen Spor Oyunları'nın açılışında bir konuşma yapan Başkan Hilmi Türkmen ilk olarak Üsküdar Spor Okulu'nu dolduran minik sporcuların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı.

Üsküdar Spor Oyunları'nın, Üsküdar'da Sporu Tabana Yayma etkinliklerinin en önemlisi olduğunun altını çizen Hilmi Türkmen, ilçemizin bir Şampiyonlar Şehri olduğunu, bu oyunlar sayesinde de yeni şampiyonlar yetişmesine katkı sağlayacaklarına yürekten inandığını ifade etti.

Sağlıklı neslin yetişmesinde sporun önemine de değinen Başkan Türkmen, ''Güzel şehrimizde, çok güzel zamanlar yaşıyoruz. Yerel ve uluslar arası düzeyde gerçekleştirdiğimiz etkinlikler, sporcularımızın elde ettiği başarılar, kutladığımız milli ve manevi çok özel günler. Hemen her açıdan çok bereketli bir dönem yaşıyoruz. Biliyorsunuz, Nisan çocuklarımızın ayı. Milli bir bayrama sahip olan, dünyadaki en şanslı çocuklar bizim çocuklarımız. Bu vesileyle çocuklarımızın sevgisini, yanı başımızda, Suriye'de yaşanan savaş nedeniyle ülkemize sığınan çocuklarla paylaşmak üzere bir kampanya başlattık. ''Onları Sevindirmek Çocuk Oyuncağı'' dedik ve Sizlerin katılımıyla, yüzlerce, binlerce oyuncak topladık. Her yıl gülüp, eğlenerek geçirdiğimiz 23 Nisan'ı, yani çocuklarımızın bayramını, öksüz ve yetim çocukların bayramı olarak kutlayacağız. Önümüzdeki Perşembe günü, 23 Nisan'da, bizzat çocuklarımızla birlikte Urfa'ya gidiyoruz. İnşallah çocuklarımız kendi elleriyle, kendi harçlıklarıyla aldıkları oyuncakları, kendilerine teslim edecekler, mutluluklarını paylaşacaklar. Onların da gülümsemelerine, mutluluklarına vesile olacaklar'' diye konuştu.

Üsküdar Belediyesi olarak çok hedeflerinin olduğuna değinen Başkan Türkmen, ''Hep söyledim, bir kere daha söylemek istiyorum. Spor, asla sadece spor değildir. Ve spor sadece futboldan ibaret de değildir. Bu düşünceyle, sporun çeşitli branşlarında etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Arzu ediyoruz ki, gençlerimiz. Birbirinden kopuk yaşayacaklarına, teknolojiye, çeşitli kötü alışkanlılıklara müptela olacaklarına, sporla ilgilensinler, spor yapsınlar. Spor yaparken arkadaş olsunlar; iyi arkadaşlarla tanışsınlar. Sporla sağlıklı yaşama kültürüne kavuşsunlar. Sağlıklı, zinde ve dinamik olsunlar ki, hayatları, gelecekleri güzel olsun'' diyerek sözlerini noktaladı.

minik sporcular ödüllendirdi.

Konuşmaların ardından 8'nci Spor Oyunları, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler ve Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen tarafından başlatıldı.

minik sporcuları madalya ile ödüllendirdi.

Başkan Türkmen, salondaki müsabakaları bir süre takip ettikten sonra Küçük Çamlıca Korusu'nda yapılan kros yarışlarının startını vererek dereceye giren minik sporcuları madalya ile ödüllendirdi.

Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Spor

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir