Üniversiteli gençler Sosyal Bilimler Akademisi'nde buluştu

Üsküdar Gençlik ve Eğitim Merkezleri ile İkra Akademi'nin birlikte düzenlediği Sosyal Bilimler Akademisi yaklaşık 150 üniversite öğrencisini bir araya getirdi.

Üniversiteli gençler Sosyal Bilimler Akademisi'nde buluştu
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar Belediyesi'nin desteğiyle Cumartesi ve Pazar günleri Üsküdar Gençlik Merkezi'nde gerçekleşen programa Okan Üniversitesi Anadolu Kültür Topluluğu Kulübü, 29 Mayıs Üniversitesi Genç Yaklaşım Kulübü, Üsküdar Üniversitesi İyilik Atölyesi Kulübü, Sebahattin Zaim Üniversitesi Hümed Kulübü gibi bazı üniversite kulüpleri de katkıda bulundu.

İki gün boyunca sabah 10.00'dan akşam 17.00'a kadar siyaset, psikoloji, edebiyat, tarih, islami bilimler gibi alanlarda belirlenen önemli konular hakkında bilgi sahibi olmak, farkındalık uyandırmak amacıyla gerçekleştirilen programa akademisyen, gazeteci, siyasetçi ve yazarlardan oluşan konuşmacılar katıldı.

Üsküdar Gençlik ve Eğitim Merkezleri ile İkra Akademi'nin birlikte düzenlediği Sosyal Bilimler Akademisi yaklaşık 150 üniversite öğrencisini bir araya getirdi.

Programın ilk günü, günün konusu olan ''Doğu'dan Batı'ya Sosyal Bilimler'' hakkında Prof. Dr. Mustafa Kaçar ve Vahdettin Işık'ın konuşmalarıyla başladı. Ardından Araştırma. Görevlisi Latif Karagöz ve Uzman Psikolog Mehmet Dinç ''Gençlerde Psikolojik Dayanıklılık'' konusunu ele aldı ve günün son oturumun da Prof.Dr.Mehmet Fatih Andı ve Araştırmacı-Yazar Beşir Ayvazoğlu ''Necip Fazıl'ın İzinde'' konusuyla Necip Fazıl'ın hayatımızdaki yerine ve etkilerine değindi.

Programın ikinci günü ise ilk oturum ''Yeni Anayasa Nasıl Olmalı'' konusunu Prof. Dr. Bekir Özipek ve Av. Kezban Hatemi'nin değerlendirmeleriyle başladı. Daha sonra ''100. Yılında Ermeni Meselesi'' konusunu Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil ve Araştırmacı-Yazar Mehmet Fatih Can değerlendirdi. Programın son oturumun da, Doç. Dr. Serdar Demirel ''Ortadoğu'da Mezhep Gerilimi'' konusunu ele aldı.

Programa yoğun ilgi gösteren üniversiteli öğrenciler, hem güncel hem tarihi olayları uzmanlarından dinlediler.

Etkinlik katılımcılara katılım belgesinin dağıtılmasıyla sona erdi.

Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Eğitim

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir