Google, ''en doğru bilgiyi veren'' siteyi uçuracak

Google'ın yeni kriterleri hayata geçirilirse, en çok tıklanan değil, ''en doğru bilgiyi veren'' siteler arama sonuçlarının üst sıralarında çıkacak.

Google, ''en doğru bilgiyi veren'' siteyi uçuracak
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Google, arama sonuçlarında en güvenilir siteleri öne çıkarabilmek adına kurulduğu 1998'den beri ilk kez kriter değişikliğine gidiyor.

Arama sonuçlarının sıralanmasında tık sayısını ve popülariteyi baz alan Google, ''arama motorunun bugünlere gelmesindeki en önemli faktör'' dediği bu yöntemi değiştirmeyi düşünüyor.

DOĞRU OLMAYAN BİLGİLERİN KAYDINI TUTACAK

Google ekibinin geliştirdiği ''Bilgiye Dayalı Güven Algoritması'', internet sayfalarındaki ''doğru olmayan bilgilerin kaydını'' tutacak. Google, bu ''doğruluk doğrulamasını'' ise şu anda 2.8 milyar bilginin yer aldığı Bilgi Kasası'nı kullanarak yapılacak.

İstanbul Ajansı


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Teknoloji

En Çok Okunan Haberler

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2019 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi :
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.