Lisede temel beceri düzeyi ölçülecek

Temel ve Mesleki Becerileri Geliştirme Programı Eylem Planı'na göre, lise öğrencilerinin temel beceri düzeyleri ölçülecek.

Lisede temel beceri düzeyi ölçülecek
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

10. Kalkınma Planı 2014-2018 dönemini kapsayan, 25 öncelikli dönüşüm programının 8'ine ilişkin eylem planı, Kalkınma Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde yayımlandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın program koordinatörlüğünü yaptığı, Temel ve Mesleki Becerileri Geliştirme Programı Eylem Planı'na göre, 9. ve 10. sınıf öğrencilerinin aldıkları örgün eğitim sonucunda kazandıkları temel beceri düzeylerini ölçecek bir sistem kurulacak.

Öğrencilerin beceri düzeyleri il bazında ölçülecek ve bu sonuçlar MEB tarafından raporlanacak.

Özel sektörün her ilde mesleki eğitim veren okul açması ya da mevcut okullarla işbirliği yapması, mesleki ve teknik eğitim kurumlarıyla özel sektör arasında yapılan protokol sayısı artırılması sağlanacak.

Atölye ve laboratuvarlar modernize edilerek örgün ve yaygın öğretimle iş gücü eğitimlerinde kullanılacak.

SEKTÖRE UYUMLU MODELLER GELİŞTİRİLMESİ HEDEFLENİYOR

2015 yılında motorlu araçlar teknoloji alanı ve acil sağlık hizmetleri alanı, 2016 yılında hasta ve yaşlı hizmetleri alanı ve makine teknoloji alanı, 2017 yılı yenilenebilir enerji teknolojileri alanı ve biyomedikal cihaz teknolojileri alanı, 2018 yılında ise uçak bakım alanı ve elektrik-elektronik teknoloji alanı atölye ortamları iyileştirilecek ve sektörlere uyumlu atölye modelleri geliştirilecek.

BAZI DERSLERİN AĞIRLIĞI ARTACAK

Her öğrenci en az bir sanat veya spor dalında performans yapabilme becerisi kazandırabilecek şekilde görsel sanatlar, müzik ve beden eğitimi derslerinin ağırlığı artırılacak.

İlköğretim öğrencilerinin erken yaşlarda müzikle tanışmalarının sağlanması için ilköğretim okullarında müzik odaları oluşturulacak.


İstanbul Ajansı


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Eğitim

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini
Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir