Afişsavar Üsküdar'ı afiş kirliliğinden kurtaracak

Ot biçme makinesi, Üsküdar Belediyesi'nin atölyesinde afiş temizleme cihazı haline dönüştürüldü. Türkiye'de bir ilk olan ve 'Afişsavar' adı verilen cihaz, direk, çöp konteyneri ve duvarlara yapıştırılan afişleri temizliyor.

Afişsavar Üsküdar'ı afiş kirliliğinden kurtaracak
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Türk'ün ''pratik çözüm gücü'' bir kez daha kanıtlanmış oldu. Ot biçme makinesi olarak kullanılan cihaza, özel tasarım parçalar eklenerek, afiş temizleyen makine haline dönüştürüldü. Üsküdar Belediyesi Atölyesi tarafından geliştirilen cihaza ''Afişsavar'' adı verildi. Türkiye'de bir ilk olan cihaz düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı. Temizlik İşleri Müdürlüğü personelinden oluşturulan 40 kişilik Afiş Savar Timi ise Üsküdar'ın sokak ve caddelerindeki afişleri temizlemeye başladı.

Afişsavar Üsküdar'ı afiş kirliliğinden kurtaracak

Belediye hizmet binası önünde Afişsavar cihazı ve timi hakkında bilgi veren Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, tertemiz bir Üsküdar olma yolunda emin adımlarla ilerlediklerini söyledi.

''KÖTÜ GÖRÜNTÜYE SON VERMEK İÇİN YENİ SİSTEM GELİŞTİRDİK''

Başkan Türkmen, ''Harem toprağı, Kâbe toprağı Üsküdar tabii ki tertemiz olması lazım, gerçekten temizlik hem bizim belediye olarak en önemli vazifemiz hem de bizim geleneğimiz, medeniyetimiz, inancımız değerlerimiz temizlik üzerine kurulmuş. Üsküdar'a da bu konuda öncelik yapmak düşer, model ilçe olmak düşer. Bugün bir ilki başlatıyoruz. Özellikle elektrik direklerinde ve reklam panolarındaki afişlerdeki kâğıt materyaller elle çıkmıyor ve çok çirkin bir görüntü oluşturuyor. Bu görüntüye artık son vermek üzere yeni bir sistem geliştirdik. Arkadaşlarımız artık elle değil, bu küçük aletlerle direklerde kalan o artıkları tertemiz, pırıl pırıl yapacaklar. Üsküdar'da insanlar yürürken başını hafif yukarı kaldırdıklarında sağa sola çok daha güzel bir manzara daha temiz Üsküdar görecekler'' dedi.

Üsküdar Belediyesi Atölyesi tarafından geliştirilen cihaza ''Afişsavar'' adı verildi. Türkiye'de bir ilk olan cihaz düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı.

''GEREKİRSE CEZA KESECEĞİZ''

Çevre kirliliğini önleme konusunda daha duyarlı olacaklarını belirten Başkan Türkmen, ''Gönül arzu eder ki bunlara ihtiyaç olmasın herkes bilinçli, duyarlı olsun ama ne yazık ki insanımız reklamını asıyor ardına bakmıyor. Bu bir çevre kirliliğini oluşturuyor. Biz bu konuda da çok hassasız, bundan sonra çok daha duyarlı olacağız. Gerekirse bunlara uymayanlara ceza yazacağız. Yoksa aksi takdirde bu işin sonu gelmiyor'' şeklinde konuştu.

Ot biçme makinesi, Üsküdar Belediyesi'nin atölyesinde afiş temizleme cihazı haline dönüştürüldü. Türkiye'de bir ilk olan ve 'Afişsavar' adı verilen cihaz, direk, çöp konteyneri ve duvarlara yapıştırılan afişleri temizliyor.

Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdiklerine de dikkat çeken Türkmen, uygulamadaki başarıya göre patent almak için başvuru yapacaklarını da sözlerine ekledi.

Afiş Savar Timi, Üsküdar sokak ve caddelerinde temizliğe başladı

Tanıtımdan sonra, 40 kişiden oluşan Afiş Savar Timi, Üsküdar sokak ve caddelerinde temizliğe başladı. Basın mensuplarının karşısında ilk kez denenen cihaz oldukça verimli sonuç verdi.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Teknoloji

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini
Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir