Üsküdar'a İki Yeni Proje Geliyor

Üsküdar Kaymakamlığı tarafından hazırlanan iki adet proje daha İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) 2014 Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programı kapsamında desteklenmeye değer görüldü.

Üsküdar'a İki Yeni Proje Geliyor
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

2013 yılında Üsküdar Kaymakamlığı tarafından hazırlanan ''Oyun Temelli Matematik Öğrenme Laboratuvarı'' projesi İstanbul Kalkınma Ajansından yaklaşık 500.000 TL destek almış ve Üsküdar genelinde 5 okulda başarı ile uygulanmaya konulmuştu.

Kamu kesimi, özel kesim ve sivil toplum kuruluşları arasındaki işbirliğini geliştirmek, kaynakların yerinde ve etkin kullanımını sağlamak ve yerel potansiyeli harekete geçirmek suretiyle, ulusal kalkınma planı ve programlarda öngörülen ilke ve politikalarla uyumlu olarak bölgesel gelişmeyi hızlandırmak, sürdürülebilirliğini sağlamak, bölgeler arası ve bölge içi gelişmişlik farklarını azaltmak amacıyla İstanbul Kalkınma Ajansı her yıl proje başvuruları almakta ve başarılı bulduğu projelere destek vermektedir.

İstanbul Kalkınma Ajansı 2014 yılı mali destek programına 591 başvuru yapılmış olup başarılı bulunan 144 adet proje açıklanmıştır. Üsküdar Kaymakamlığı bünyesinde AB Etüt Proje Birimi tarafından hazırlanan iki adet proje daha İSTKA tarafından başarılı bulunup mali destek almaya hak kazandı.

Üsküdar Kaymakamlığı adına başvurulan GEN/0214 referans kodlu ''Üsküdar İnovasyon Merkezi'' ve Üsküdar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı adına başvurulan GEN/0212 referans kodlu ''Görerek Öğreniyorum'' adlı projeler İstanbul Kalkınma Ajansı'nın Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programında başarılı bulunan projeler arasında yer aldı. Ayrıca Dr. Siyami Ersek Hastanesi Vakfı tarafından hazırlanan, Üsküdar Kaymakamlığı'nın da ortağı olduğu ''Kelebek'' adlı proje de Yenilikçi İstanbul Mali Destek programında başarılı bulundu.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Eğitim

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir