MEB'in ilk hayvan hastanesi Üsküdar'da açılıyor

Selimiye Veteriner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Üsküdar Belediyesi'nin destekleriyle Hayvan Hastanesi olarak hizmet vermeye başlıyor.

MEB'in ilk hayvan hastanesi Üsküdar'da açılıyor
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Selimiye Veteriner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Üsküdar Belediyesi'nin destekleriyle Hayvan Hastanesi olarak hizmet vermeye başlıyor. Lise, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde hizmet veren ilk hayvan hastanesi olma özelliği taşıyor.

Bir asırdan fazla eğitim-öğretime devam eden tarihi Selimiye Veteriner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bir ilke daha imza atıyor. Bünyesinde, Hayvan Sağlığı, Gıda Teknolojisi ve Laboratuvar Hizmetleri alanı bulunan lisede Hayvan Hastanesi hizmetleri de verilmeye başlanacak.

Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı'ndan 4 yıl önce Milli Eğitim Bakanlığı'na devredilerek adı Selimiye Veteriner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin Hayvan Hastanesi bölümü Üsküdar Belediyesi'nin desteğiyle kuruldu.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan ruhsat alan Selimiye Veteriner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, öğrencilerinin veteriner sağlık alanında bilgi, beceri ve uygulama eğitimi yapmaları için büyük imkân sağlayacak.

Açılışa, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız ve Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'in de katılacağı bildirildi.


Yeni Şafak


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Eğitim

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir